Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


07.07.2011
21:00
Studio Słodownia +3
Keith Hennessy Crotch

performans & instalacja Keith Hennessy
muzyka Emmy Lou Harris, Craig Armstrong, Teddy Thompson, Down River, Nirvana
Crotch powstał w Ponderosa (Stolzenhagen, Niemcy) w 2007 r. i był zamówiony i zaprezentowany w L’Arsenic (Lozanna, Szwajcaria) w 2008 r. jako część Dialogu Krytycznego dla artysty i publiczności.

crotch2

Początkowo wydaje się, że Crotch skupia się na sztuce, jej historii i jej bohaterach, jako punkt odniesienia obierając postać Josepha Beuysa. Hennessy szybko jednak wciąga nas głębiej, w swoje wewnętrzne imperium. Podglądamy jak artysta zmaga się z chaosem pieśni i tańca, wykładu, rozmowy ze zmarłymi. Z nieporządku rodzi się forma podważająca to, co wiemy o filozofii, sztuce i nas samych.

Keith Hennessy, artysta o międzynarodowej renomie mieszkający w San Francisco, określany jest jako performer, choreograf, pedagog, działacz, kaznodzieja, mentor i mistrz ceremonii. Jego cięte, radykalne i nagradzane spektakle interdyscyplinarne czerpią z tańca, sztuki performansu, cyrku, improwizacji, aktywizmu i szamanizmu.

„Hennessy na scenie to żywy ogień; zapala wszystko, czego się tknie… Dzięki takim geniuszom jak Hennessy możemy zmierzyć się z stanem ludzkich sprzeczności.”

San Francisco Weekly

Spektakl Crotch został uznany za jedną z najlepszych amerykańskich produkcji tańca ostatnich sezonów i wyróżniony nowojorską nagrodą Bessie.

www.circozero.org