Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


23.06.2018
18:30
Studio Słodownia +3

Bilety dostępne na stronie malta-festival.pl  oraz w Punktach Informacyjnych Starego Browaru

HODWORKS CONDITIONS OF BEING A MORTAL STARY BROWAR NOWY TANIEC NA MALCIE 2018

75 min

Wykonawcy:
Marcio Kerber Canabarro, Emese Cuhorka, Dóra Furulyás, Csaba Molnár

Konsultacja muzyczna:
Zoltán Mizsei

Konsultant:
Zsolt Sőrés

Światło:
Miklós Mervel

Dramaturgia:
Ármin Szabó-Székely

Choreografia:
Adrienn Hód

Muzyka:
Franz Liszt

fot.: Daniel Domolky

hodworks conditions domolky.daniel 1 preview sm

Po oszczędnym i radykalnie cielesnym Dawn (2013) produkcja Adrienn Hód z 2014 r. jest cielesnością wplecioną w łańcuch emocji. Podczas transu wywołanego ciągłym ruchem otwiera się podświadomość. Odpryski seksualności, arie impulsywnych oddechów, przecząca tabu gra mocnego, ale i subtelnego humoru. Torsy czterech tancerzy wyrażone jako splątanie ich wewnętrznych historii. Negocjacje między niebem a ziemią i triumf nad prozaiczną miejską rzeczywistością.

Zespół Hodworks został powołany do życia w 2007 roku przez Adrienn Hód, jedną z najbardziej obecnie rozpoznawalnych węgierskich choreografek znanej ze swego radykalnego podejścia do studiów nad ciałem, przestrzenią, eksperymentalną muzyką i ich wzajemnymi relacjami. W trakcie zawodowej tanecznej edukacji w Budapest Dance Academy Adrienn poznała wiele tanecznych i teatralnych technik, które teraz pozwalają jej na skupienie się na dekonstrukcji i rekonstrukcji uznawanego powszechnie za „poprawny” ruchu tancerzy. W swojej pracy opiera się na improwizacji, a jej głównym zainteresowaniem jest ludzkie ciało wyjęte z kulturowego kontekstu, umieszczone najczęściej w minimalistycznej pustej przestrzeni. Prezentowany u nas w 2015 roku spektakl „Dawn” został uznany w 2013 roku za najlepszą taneczną produkcję na Węgrzech (nagroda Rudolfa Labana), a w 2014 roku znalazł się w dwudziestce najciekawszych spektakli rekomendowanych przez sieć Aerowaves. Podobnie jak rok później  „Conditions of being a mortal”.

Przy wsparciu Ministerstwa Zasobów Ludzkich (H), Krajowego Funduszy Kultury, Miasta Budapesztu – IX Dzielnicy, New Performing Arts Foundation (H), Workshop Foundation (H), SÍN Kulturális Központ (H), OFF Foundation (H), Zagreb Dance Company & Art Centre Svetvincenat (HR) / Supported by: Ministry of Human Resource (H), National Cultural Fund (H), Budapest City IX District, New Performing Arts Foundation (H), Workshop Foundation (H), SÍN Kulturális Központ (H), OFF Foundation (H), Zagreb Dance Company & Art Centre Svetvincenat (HR)