Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


15.01.2006
19:00
Studio Słodownia +3
Anne Juren Code series spektakl

pomysł / choreografia / wykonanie 
Anne Juren

współpraca artystyczna 
Fouad Asfour, Bojana Cvejic, Alice Chauchat

scenografia 
Roland Seidel

reżyseria światła 
Jan Maertens

W solowym spektaklu Anne Juren trzydziestosekundowa sekwencja choreograficzna zostaje powtórzona 53 razy, za każdym razem w nieco zmienionej, zależnej od nowych parametrów, formie.

Oryginalna choreografia nigdy nie zostaje pokazana, a żadna wariacja nie powtarza się dwa razy. W ten sposób widz skonfrontowany zostaje ze swego rodzaju “trzecią choreografią” powstającą w ciągłym sporze między powtarzaniem tej samej tanecznej frazy i akumulacją wciąż nowych jej parametrów.

Źródłem wyjścia dla spektaklu stała się refleksja nad metodami tworzenia tańca i poszukiwaniami „konkretnego ruchu”, dzięki któremu możliwa jest w spektaklu interakcja wykonawcy i odbiorcy. Code series pokazuje różne sposoby postrzegania jednej choreografii i różne parametry rządzące ruchem – czas i przestrzeń, rozmiar, tempo, rytm, odmienne techniki taneczne i kompozycyjne.

Anne Juren urodzona w Grenoble, mieszka i pracuje w Wiedniu. Studiowała w Lyonie i w Nowym Yorku w studio Trishy Brown. Poza współpracą z wieloma choreografami (Laurent Pichaud,Saskia Hölbling),w 2001 roku stworzyła solo OSLO i A? , a w 2004 J'aime we współpracy z Alice Chauchat. Code Series to jej trzeci spektakl autorski.