Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


01.10.2017
23:59
deadline zgłoszeń

Zgłoszenia wraz z profesjonalnym CV należy przesyłać na adres
m.harasimowicz@artstations
foundation5050.com

Alternatywna Akademia Tańca 2017 Coaching z Florianem Bachem i Ruth Waldeyer STAND ALONE: reżyseria światła

Deadline nadsyłania zgłoszeń mija w niedzielę 1 października 2017 roku do godz. 23:59

zgłoszenia wraz z profesjonalnym CV należy przesyłać na adres
m.harasimowicz@artstations
foundation5050.com

w tytule zgłoszenia: AAT Gradinger/Schubot
koszt uczestnictwa: 300zł
deadline zgłoszeń: 1 października 2017, godzina 23:59

Coaching odbywać się będzie od 9 do 14 października 2017 roku w Studio Słodownia +3, w Starym Browarze w Poznaniu.

IMG 6651

Skupiając się przede wszystkim na tym, jak oświetlenie samo w sobie oddziałuje na dramaturgię oraz na jego potencjale estetycznym, podczas warsztatów zastanowimy się nad niektórymi aspektami oświetlenia, takimi jak wolumetria, mieszanie kolorów, ruch w świetle.
Warsztat proponuje spojrzenie na światło jak na równoprawny element tworzenia spektaklu lub jak na niezależnego aktora (gdy jest ono stosowane w instalacjach). W tym celu badania skoncentrowane będą na budowaniu kontekstu, struktury lub przestrzeni -  głównego aktora warsztatów, którego oświetlimy by  sprawdzić różne scenariusze oświetlania i jego  możliwości. Zajęcia oferują szansę zgłębienia kwestii intensywności oraz mieszania kolorów i układania ich w warstwy. Efektem warsztatu  będzie  samodzielna instalacja, w której głównym performerem będzie światło.

Florian Bach jest projektantem oświetlenia i rzeźbiarzem. Poza tworzeniem instalacji wystawianych w różnych galeriach i muzeach, jest zaangażowany w scenę taneczną i performatywną w Niemczech i Szwajcarii. W ciągu minionych dziesięciu lat zaprojektował oświetlenie dla kilku europejskich choreografów i zespołów (Kate McIntosh, Yann Marussich, Isabelle Schad, Irina Müller, Eva Meyer Keller, Sybille Müller, Nicole Seiler). Jest współzałożycielem Wiesen55 e.V, kolektywnego projektu w Berlinie, w ramach którego odremontowano budynek oferujący obecnie przestrzeń produkcyjną dla twórców. Jest członkiem Gangplank, grupy projektantów oświetlenia, dźwięku i wizualizacji oraz muzyków i choreografów, która bada związki technologii z dramaturgią w praktyce tworzenia dzieł scenicznych.  Od 2008 r. regularnie współpracuje z choreografką Simone Aughterlony, dla której projektuje oświetlenie do wszystkich jej przedsięzwięc.

Ruth Waldeyer jest projektantką światła, muzykiem i performerką. Stworzyła liczne projekty oświetlenia do spektakli teatralnych i tanecznych m.in. dla Clémenta Layesa, Alice Chauchat, Fréderica Giesa, Good Work i Annie Dorsen. Jest członkiem założycielem Gangplank, grupy projektantów oświetlenia, dźwięku i wizualizacji oraz muzyków i choreografów, która bada związki technologii z dramaturgią w praktyce tworzenia dzieł scenicznych. Jest również organizatorką i kuratorką festiwali (radioriff 2003, Dein Wort in Gottes Ohr 2008 i CC N°1 Corruptive Climate 2012 [z Christiną Ertl]), a także dyrektorką techniczną ausland/Berlin. Jest muzykiem i wykonawcą w zespołach The King Anabels i The Best Intentions, a obecnie również w The Wedding Band oraz w operetce „The Swan Song”. Prowadzi audycje radiowe z Ulim Ertlem i z SissiFM – your feminist radio magazine na antenie rebootFM. W 2002 r. uzyskała tytuł magistra na Wydziale Sztuk Performatywnych HBK Braunschweig pod kierunkiem Anzu Furukawy i Mariny Abramovic.