Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


15.04.2016
deadline zgłoszeń
COŚ Z NICZEGO / POCHWAŁA INTUICJI Coaching z Colleen Thomas-Young ALTERNATYWNA AKADEMIA TAŃCA 2016

aat 2016 180 180

Deadline nadsyłania zgłoszeń mija w piątek 15 kwietnia 2016 roku o godz. 20:00

zgłoszenia/dossier wraz z profesjonalnym CV i krótkim listem motywacyjnym PO ANGIELSKU
należy przesłać na adres
m.harasimowicz@artstations
foundation5050.com

w tytule zgłoszenia: AAT Colleen Thomas-Young
koszt uczestnictwa: 300zł
deadline zgłoszeń: 15.04.2016

Warsztat AAT z Colleen Thomas-Young będzie jednocześnie audycją do najnowszego projektu Art Stations Foundation.
Audycja odbywać się będzie
od 25 do 29 kwietnia 2016 roku w Studio Słodownia +3, w Starym Browarze w Poznaniu,
a zostanie zakończona otwartym pokazem pracy uczestników warsztatu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w trzeciej sesji Alternatywnej Akademii Tańca 2016, którą poprowadzi nowojorska choreografka Colleen Thomas-Young.

Tym razem będzie to kilkudniowy warsztat, który jest eksploracją – zgłębianiem indywidualności, treningiem percepcji i siły. Za pomocą ćwiczeń z improwizacji, partnerowania w kontakcie i podstawowych elementów kompozycji, pozwala odkryć, co stymuluje naszą wyobraźnię i ciała w procesie wykonywania i tworzenia tańca, zarówno podczas pracy nad solo, jak i w grupie. W procesie choreografowania interesują mnie wszelkie  ślady doświadczeń i wspomnień zapisane w naszym ciele i jego ruchu i to, jak jesteśmy w stanie zakomunikować je publiczności i światu. Narzędziem naszej pracy będzie ucieleśnione poznanie pozwalające na eksplorację emocji w przestrzeni, a nasza praktyka oprze się na zgłębianiu zagadnień obecności i treningu uważności - świadomego odczuwania chwili obecnej. Rozwinięta w ten sposób świadomość poprowadzi nas do improwizacji i dalej, w stronę kompozycji.

Colleen Thomas-Young, nowojorska choreografka, której prace prezentowane były na wielu międzynarodowych scenach, m.in. w Hong Kongu, Estonii, Wenezueli, Peru, Brazylii i Rosji. W Nowym Yorku współpracuje z prestiżowymi centrami tańca  ( Danspace Project, DTW, New York Live Arts, The Miller Theater, Danny K. Playhouse, The Harkness Center at the 92nd Street Y, The Kumble Arts Center).  Jako tancerka współpracowała z uznanymi choreografami  takimi jak Nina Wiener Dance Company, Donald Byrd/The Group, Bebe Miller Dance Company, and Bill T. Jones/Arnie Zane Dance Company.  Od 2003 roku prowadzi własny zespół - Colleen Thomas Dance – oraz współkieruje i choreografuje także dla Bill Young/Colleen Thomas & Co. Pracuje także jako kurator  waznego dla współczensego nowojorskiego projektu w ramach LIT (loft into theater) series at 100 Grand, który wspiera innowacyjne i eksperymentalne  prace zarówno młodych, jak i uznanych twórców. Równolegle do swojej kariery artystycznej,  Colleen Thomas-Young jest profesorem tańca w prestiżowym Barnard College of Columbia University.

MKiDN 01 greyscale