Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


29.06.2010 - 01.07.2010
Studio Słodownia +3
Jonathan Burrows Coaching – Writing Dance

Coaching dla profesjonalistów

Wtorek 29.06 - Czwartek 01.07

johnatan4

W ramach kolejnej odsłony Alternatywnej Akademii Tańca Jonathan Burrows poprowadzi warsztat, w którym przed przystąpieniem do ćwiczeń w studio zaproponuje uczestnikom udział w dyskusji.

Główny nacisk położony będzie tutaj na badanie procesu choreograficznego i kompozycyjnego, różnych filozofii i sposobów myślenia o tańcu. Będzie to także próba znalezienia odpowiedzi na pytanie o to, jak tworzy się taniec i co komunikuje się poprzez niego widzom. Część praktyczna to seria krótkich ćwiczeń (metoda zadaniowa), w których skoncentrujemy się na tym, gdzie znajdować materiał do swoich występów i jak pracować z czasem, jak podtrzymywać uwagę publiczności i jak sprawić, by widz chciał nas oglądać w oczekiwaniu na to, co będzie dalej. Podczas naszych całodniowych spotkań znajdzie się czas również na refleksję nad alternatywnymi mediami i sposobami pracy, której przez cały czas przyświecać będzie pytanie o to, co jest możliwe, a co niemożliwe w tańcu.

Warsztat jest adresowany do wszystkich osób związanych z tańcem (także krytyków, dramaturgów, studentów wiedzy o teatrze) i wszystkich tych, którzy chcieliby zweryfikować lub wzbogacić swoją wiedzę o współczesnej choreografii.