Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


30.08.2010 - 03.09.2010
Studio Słodownia +3
Michael Schumacher Coaching / Pokaz

Coaching dla profesjonalistów

Poniedziałek 30.08 - Piątek 03.09
Początek coachingu o godzinie 12:00

 

Otwarty pokaz pracy

Piątek 03.09 / 19:00 / Studio Słodownia +3 / wstęp wolny

Celem warsztatu jest próba rozwinięcia swego rodzaju „świadomej obecności” podczas improwizowania w wielu różnych sytuacjach.

Każdy dzień warsztatu rozpoczynają ćwiczenia zgłębiające związki między myślą, ruchem i dosłowną obecnością w danym otoczeniu. Dążąc do zwiększenia świadomości dochodzących do nas informacji zmysłowych, wyposażamy się w narzędzia, dzięki którym łatwiej odkrywamy, że każdy moment podczas działania ma w sobie potencjał kompozycyjny.

Dalsza część zajęć składa się z przykładów schematycznej i absolutnie swobodnej improwizacji zawierającej elementy tańca, muzyki, tekstu i światła. Poprzez teorię i praktykę uczestnicy warsztatu wezmą udział w procesie, w ramach którego zbiorowo doświadczą (wezmą udział w) spontanicznie stworzonej kompozycji.

Michael Schumacher przez wiele lat był tancerzem zespołu Ballet Frankfurt Williama Forsythe’a; dziś, jako jeden z ważniejszych w Europie artystów-improwizatorów, pracuje w ramach sławnej amsterdamskiej grupy choreografów i performerów MagPie Music Dance Company jednocześnie prowadząc na całym świecie warsztaty z analizy ruchu i technik improwizacyjnych. Wciąż współpracuje także z choreografami jako tancerz - w 2004 roku mogliśmy oglądać go w Poznaniu w spektaklu STAU Anouk van Dijk.