Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


27.02.2012 - 02.03.2012
Studio Słodownia +3

Koszt coachingu: 250 zł

Peter Pleyer Coaching: Odkryj swoje idiosynkratyczne ciało!

Coaching dla profesjonalistów

Poniedziałek 27.02 - Piątek 02.03

Otwarty pokaz pracy

Piątek 02.03 / 19:00 / Studio Słodownia +3 / wstęp wolny

Zgłoszenia

należy przesyłać na adres m.maciejewski@artstationsfoundation5050.com
do 20 lutego 2012! Proszę dołączyć profesjonalne CV.

Koszt coachingu: 250 zł

Poprzez studia nad anatomicznymi obrazami, pracę z partnerem i praktykę authentic movement, odkryjemy nasze najbardziej osobiste ruchowe zdolności i możliwości. Poczynając od rozgrzewki, w ramach której poprzez różne ćwiczenia pracować będziemy nad budzeniem naszej indywidulanej energii, zajęcia proponują studia z zakresu ideokinetic bodywork – techniki rozwijanej miedzy innymi przez takie artystki jak Mable Todd, Lulu Sweighard, Barbara Clark, Andre Bernard, Eva Karczag.

Poprzez improwizacje i praktykę authentic movement będziemy zgłębiać zmysłową świadomość odczuć oraz sposobów poruszania się i tańczenia.

Peter Pleyer uczył się tańca w European Dance Development Center przy Art Academy w Arnhem w Holandii. Pracował w Nowym Jorku z Yoshiko Chuma, jako tancerz i asystent choreografa oraz w Paryżu z Markiem Tompkinsem. Od lat współpracuje z Eszter Gal w Budapeszcie. Wystąpił na Impro Festiwal w Nowym Jorku oraz na paryskich obchodach dwudziestolecia contact improvisation. Opracowuje choreografie do własnych występów (jest laureatem konkursu choreograficznego w Groningen). Od 2000 roku mieszka w Berlinie. Ostatnio oddaje się zgłębianiu tajników teorii tańca. Często prowadzi i nadzoruje projekty performatywne w Niemczech i Szwecji. Koncentruje się tam na nowych metodach treningu tanecznego i kompozycji - takich, w których kluczową rolę odgrywa improwizacja. Swój spektakl „Choreographing books” prezentował w Browarze w Poznaniu. Peter jest współtwórcą projektów edukacyjnych dla choreografów w Berlinie, a także częścią osobowości fikcyjnej polskiej tancerki Veroniki Blumstein. Prowadził warsztaty „History in Practice” m.in. podczas Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu, P.O.R.C.H. w Stolzenhagen, Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, na wydziale choreografii w Arnhem, w Jerozolimie, berlińskim HZT oraz Tanzquartier w Wiedniu. Od 2007 pełni funkcję dyrektora artystycznego berlińskiego festiwalu młodej choreografii - Tanztage Berlin.