Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


20.04.2009 - 24.04.2009
Studio Słodownia +3
Arkadi Zaides Coaching: Designed Body – Body vs Reality

Coaching dla profesjonalistów

Poniedziałek 20.04 - Piątek 24.04

Otwarty pokaz pracy

Piątek 24.04 / 19:00 / Studio Słodownia +3 / wstęp wolny

Co jest tak naprawdę “nasze”, a co dokleiło się do naszego ciała poprzez media, społeczeństwo, przyjaciół, rodzinę? Jaki mamy na swe ciało wpływ? a jak jest ono „projektowane” wbrew naszej woli przez innych? Projekt „Designed Body” stawia pytanie: jak otaczająca nas rzeczywistość oddziałuje na nasze ciała?

Odpowiedzi poznamy podczas otwartego powarsztatowego pokazu pracy w piątek 24 kwietnia o g. 19.00 GORĄCO ZAPRASZAMY!

W ramach pracy będziemy sprawdzać, jak poprzez ciało – ciało jako podmiot/przedmiot – możemy transformować improwizację, strukturę, relacje między charakterami na scenie, wreszcie - cały spektakl. Zajęcia będą opierać się na eksplorowaniu zarówno „prywatnej rzeczywistości” (rodziny, przyjaciół, otoczenia), jak i swego rodzaju „rzeczywistości globalnych” (kraju, kultury, całego świata?). Coaching będzie oparty na wymyślaniu i przeprowadzaniu z pozoru prostych ćwiczeń, do których inspiracji poszukamy na ulicy, w mediach, Internecie, pozwalając jednocześnie by wszystko oddziaływało na naszą pracę w studio.
Arkadi Zaides

Arkadi Zaides urodził się w 1979 na Białorusi. W 1999 wyemigrował do Izraela. W roku 1999 ukończył szkołę średnią “Misgav”, gdzie specjalizował się w sztuce i tańcu. Również w 1999 przeniósł się Tel Aviv'u, gdzie przyłączył się do Noa Dar Dance Group. Następnie, jeszcze tego samego roku, został członkiem Batsheva Ensemble, a w 2001 roku, również Batsheva Company (gdzie tańczył i tworzył do 2004 roku). Brał udział w choreografiach twórców takich jak: Ohad Naharin, Mats Ek, Yasmeen Godder, Sharon Eyal, czy Poul Norton. Od 2004 roku, Arkadi pracuje jako niezależny choreograf, tancerz i nauczyciel. Jego prace były prezentowane w Izraelu, Szwajcarii, Polsce, Włoszech, Republice Czeskiej, Chinach i Japoni. Tworzył dla Batsheva Ensemble. Zaproszono go również do pracy nad inter-dyscyplinarnym, wielo-gatunkowym spektaklem w Japoni. Został wybrany jako jeden z trzech finalistów podczas trzeciej edycji Rolex Mentor i Protégé Arts Initiative (2006-2007) w kategorii “taniec”. Od 2002, Zaides uczy “Gaga” - języka ruchowego Ohad'a Naharin'a. Jest nauczycielem tancerzy i nie-tancerzy w Izraelu i na świecie.

www.arkadizaides.com

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MKiDN2