Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


18.09.2015
20:00
deadline zgłoszeń
Alternatywna Akademia Tańca 2015 Coaching + audycja do spektaklu Sławka Krawczyńskiego i Anny Godowskiej JA_NIE_JA. TANIEC I TRANSGRESJA.

aat 2015b

coaching JA_NIE_JA. TANIEC I TRANSGRESJA odbywać się będzie od 5 do 9 października 2015 roku

deadline nadsyłania zgłoszeń mija w piątek 18 września 2015 roku

zgłoszenia wraz z profesjonalnym CV i udokumentowane fragmenty wcześniejszych prac (linki www) należy przesyłać na adres e-mail
w tytule zgłoszenia: coaching + audycja Krawczyński/ Godowska

termin pracy nad spektaklem zostanie podany w późniejszym terminie

Niniejszym zapraszamy na ostatnią w tym roku sesję Alternatywnej Akademii Tańca – coaching Sławomira Krawczyńskiego i Anny Godowskiej będący jednocześnie audycją do przygotowywanego na maj 2016 rok spektaklu.

5-9.10.2015, Studio Słodownia +3
JA_NIE_JA. TANIEC I TRANSGRESJA.

Coaching/warsztat dedykowany technikom pracy z nieświadomością, które pozwalają odkrywać rzeczywistość jako sen, zaś sen jako rzeczywistość. Stosując te techniki będziemy poznawać taniec jako wehikuł transformacji. Istotą owej transformacji będzie ruch pomiędzy JA i NIE-JA, które – choć nieświadome - jest stale obecnym aspektem nas samych, zawierającym elementy naszej alternatywnej osobowości. Nasz research będzie rozwijany wokół następujących pytań: Czy możemy być wolni względem tego, czego dotąd się nauczyliśmy? Czym byłby nasz taniec, gdybyśmy porzucili wszystko, co nam dotąd na ten temat wpojono? Kim byśmy byli, gdybyśmy w najważniejszych momentach życia obierali całkiem inne kierunki, niż te którymi podążyliśmy. Słowem: czy moglibyśmy być kimś innym, oraz – gdybyśmy tę inność odkryli – czy naprawdę byśmy jej chcieli?

Coaching/warsztat będzie jednocześnie audycją do spektaklu Bataille i świt nowych dni. Przygotowywany na wiosnę 2016 roku projekt jest inspirowany filozofią Georges’a Bataille’a, francuskiego pisarza, filozofa, kontestatora współczesnej kultury. Performatywne studium idei transgresji, z najważniejszym pytaniem naszych czasów w tle: czy jesteśmy całkowicie zamknięci w kulturze w której żyjemy, czy też możliwa jest inna droga, a jeśli tak to którędy wiedzie i ku jakim światom?

Ilość miejsc na coachingu/audycji ograniczona. 

Zgłoszenia zawierające CV i udokumentowane fragmenty wcześniejszych prac (linki www) należy nadsyłać do 18.09.2015 roku.
Po uzyskaniu zaproszenia na coaching/audycje, udział w coachingu/audycji jest bezpłatny. Koszty dojazdu i zakwaterowania po stronie uczestnika.

Sławek Krawczyński i Anna Godowska współpracują od 1999r. W latach 2001 – 2012 prowadzili wspólnie Teatr Bretoncaffe. Najważniejszą częścią wspólnej pracy artystów jest projekt badawczy pod nazwą „Taniec śniącego ciała“, którego celem jest zastosowanie idei psychologii analitycznej Carla Gustava Junga oraz psychologii zorientowanej na proces Arnolda Mindell’a w praktyce tańca i teatru. Każdy nowy krok w ramach tego projektu przynosi coraz bardziej interesujące praktyczne i teoretyczne rezultaty. Programową syntezę tych poszukiwań stanowi projekt The_Rite_of_Dreams_Project, zainicjowany w 2013r. Pierwsza praca w ramach tego projektu, spektakl „Niżyński. Święto snów” powstał w całości w oparciu o rozwijane przez Krawczyńskiego i Godowską metody. W roku 2014 zostały rozpoczęte prace badawcze poświęcone idei „Hamleta” Szekspira. Będą one kontynuowane w najbliższych latach.