Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


05.03.2013 - 09.03.2013
Studio Słodownia +3
Rosalind Crisp Choreogra­phic improvi­sation Coaching

Koszt coachingu:
250,00 zł


Warsztat z zakresu choreographic improvisation („improwizacja w stronę choreografii”) – autorskiej metody, w ramach której naprowadza się improwizującego tancerza na jego własne „kreowanie” ruchu już w trakcie wykonywania tańca. Warsztat rozwija zdolność i gotowość inicjacji ruchu o każdej dynamice, z każdej części ciała, bez wysiłku i bez uprzedniego obranego kierunku.

Zajęcia zaoferują adeptom konkretne narzędzia generowania ruchu, zarówno w indywidualnej pracy, jak i w ramach pracy z partnerem. Szczególny nacisk położony zostanie na zagadnienia zmysłowej percepcji i auto-obserwacji w trakcie wykonywania tańca. Choreographic improvisation pozwala przekroczyć tancerzowi jego własne przyzwyczajenia i nabyte cielesne ograniczenia.

rosalind

Rosalind Crisp wychowała się na farmie owiec w Australii. Trenowała w Victorian Ballet School, Melbourne, studiowała technikę release, Body-Mind Centering® i improwizację kontaktową w Europejskim Centrum Rozwoju Tańca w Arnhem, w Holandii w 1991 roku. Założyła Omeo Dance Studio w Sydney, które stało się miejscem jej choreograficznych poszukiwań, otrzymała wiele nagród, w tym stypendium od Rady Australii. Od 2004 roku jej siedzibą jest Paryż, gdzie jest choreograficznym współpracownikiem Carolyn Carlson w Atelier de Paris. Jej praca jest wspierana przez rząd francuski i prezentowane we Francji, Niemczech, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Australii. Rosalind Crisp tworzy również prace dla innych zespołów, takich jak Berlin, Two Fish Laban Centre London, University of Melbourne, HZT Uniwersytet w Berlinie (gdzie jest profesorem). Crisp naucza zaróno w całej Europie jak i Australii. Jej trwający projekt danse jest priorytetem jej pracy, tworzy go we współpracy z tancerzami swojego zespołu, w szczególności z Céline Debyser i Maxem Fossati, oraz gośćmi takimi jak : Andreas Müller, Andrew Morrish i szwajcarski gitarzysta Hansueli Tischhauser.

www.omeodance.com