Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


08.06.2015 - 12.06.2015
Studio Słodownia +3

250 zł

Rosalind Crisp CHOREOGRA­PHIC IMPRO­VISATION - warsztat dla profesjonal­nych tance­rzy i choreo­grafów STARY BROWAR NOWY TANIEC NA MALCIE 2015

warsztat odbywac sie będzie od 8 do 12.06.2015 w godzinach 10.00-13.00

koszt udziału to 250 zł.

zgloszenia (z profesjonalnym cv)
prosimy wysyłać do 28 maja 
(do godziny 20:00)
na adres aplikacje@
starybrowarnowytaniec.pl

z dopiskiem "CRISP"

IMG 6049

Podczas tegorocznej edycji programu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie kolejny raz będziemy mieli okazję zobaczyć w Słodowni Back to Bone – spektakl dla 7 polskich tancerzy stworzony w 2014 roku przez Rosalind Crisp specjalnie z okazji jubileuszu 10-lecia fundacji Art Stations. Pokazy w ramach festiwalu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2015 odbeda się 13 i 14 czerwca o godzinie 19:00. Prezentacje festiwalowe poprzedzi warsztat dla profesjonalnych tancerzy.

Choreographic improvisation („improwizacja w stronę choreografii”) to autorska metoda Crsp, w ramach której naprowadza się improwizującego tancerza na jego własne „kreowanie” ruchu już w trakcie wykonywania tańca. Warsztat rozwija zdolność i gotowość inicjacji ruchu o każdej dynamice, z każdej części ciała, bez wysiłku i bez uprzedniego obranego kierunku. Zajęcia zaoferują uczestnikom konkretne narzędzia generowania ruchu, zarówno w indywidualnej pracy, jak i w ramach pracy z partnerem. Szczególny nacisk położony zostanie na zagadnienia zmysłowej percepcji i auto-obserwacji w trakcie wykonywania tańca. Choreographic improvisation pozwala przekroczyć tancerzowi jego własne przyzwyczajenia i nabyte cielesne ograniczenia.

Rosalind Crisp wychowała się na farmie owiec w Australii. Trenowała w Victorian Ballet School, Melbourne, studiowała technikę release, Body-Mind Centering® i improwizację kontaktową w Europejskim Centrum Rozwoju Tańca w Arnhem, w Holandii w 1991 roku. Założyła Omeo Dance Studio w Sydney, które stało się miejscem jej choreograficznych poszukiwań, otrzymała wiele nagród, w tym stypendium od Rady Australii. Od 2004 roku jej siedzibą jest Paryż, gdzie jest choreograficznym współpracownikiem Carolyn Carlson w Atelier de Paris. Jej praca jest wspierana przez rząd francuski i prezentowane we Francji, Niemczech, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Australii. Rosalind Crisp tworzy również prace dla innych zespołów, takich jak Berlin, Two Fish Laban Centre London, University of Melbourne, HZT Uniwersytet w Berlinie (gdzie jest profesorem). Crisp naucza zaróno w całej Europie jak i Australii. Jej trwający projekt danse jest priorytetem jej pracy, tworzy go we współpracy z tancerzami swojego zespołu, w szczególności z Céline Debyser i Maxem Fossati, oraz gośćmi takimi jak : Andreas Müller, Andrew Morrish i szwajcarski gitarzysta Hansueli Tischhauser.