Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


11.01.2014
11:00
Słodownia +2

Wejściówki w cenie 10 zł (dziecko + opiekun) do nabycia w punktach informacyjnych w Atrium i Pasażu Starego Browaru oraz na ebilet.pl.

Magdalena Woskowicz BEZTROSKA LEKKOŚĆ BYCIA WARSZTATY STARY BROWAR NOWY TANIEC DLA DZIECI

11.00 (dzieci w wieku 4-7 lat + ich rodziny)
13.00 (dzieci w wieku 8-12 lat + ich rodziny)

Prosimy o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zmianę.
Warsztaty zostaną udokumentowane przez fotografa.

pytania: e-mail

 

MagdalenaWoskowicz TaniecIOpowiesc ArtStationsFoundationByGrazynaKulczyk
Beztroska lekkość bycia to budowanie mostów zaufania i wzajemnej akceptacji, swoiste spotkanie integracyjne dla dzieci i dorosłych z wykorzystaniem metody kontakt improwizacji. Celem jest stworzenie wspólnej przestrzeni zabawy, okazanie dziecku i sobie akceptacji: zatopienie w teraźniejszości pozbawionej barier poprzez świadomość ciała i rozluźnienie. Wyjście od technik relaksacyjnych, jako wprowadzenia do warsztatów pozwala scalić grupę. Ponieważ nic tak nie łączy jak empatia – wejście w rolę innego, uczestnicy warsztatów będą uczyć się od siebie nawzajem. W tym przedsięwzięciu zarówno dzieci, jak dorośli są dla siebie przewodnikami, razem stworzą taneczną klasę.
Poprzez wspólne, ruchowe odgrywanie scen i historii każdy będzie mógł wykazać się swoją pomysłowością, pracować w grupie i rozwijać zdolność opowiadania poprzez gest.

Magdalena Woskowicz – absolwentka kulturoznawstwa na UAM w Poznaniu. Zajmowała się krytyką filmową i dziennikarstwem, które porzuciła ostatecznie na rzecz tańca. Zafascynowana techniką tańca współczesnego, marzy o uczeniu jej dzieci już od najmłodszych lat w ramach regularnych spotkań. Uważa, że posiadają one naturalną skłonność do tej formy ruchu, dlatego stara się promować taniec współczesny wśród rodziców.

Jako instruktorka tańca specjalizuje się w pracy z najmłodszymi, współpracuje z wieloma przedszkolami na terenie Poznania, jak i poza nim oraz kilkoma szkołami tańca m.in.: Malta Dance School, Dance Center, Studio Baletowe „Solistka", Champion Dance Studio, Iskra, Studio Tańca Romy Jakubowskiej.

Poza praktyką tańca współczesnego, uczestniczyła również w zajęciach z jazzu, dance hallu, baletu, tańca brzucha, hip hopu. Bazując na wszechstronnych doświadczeniach, tworzy program pracy z najmłodszymi w ramach założonego przez siebie „latającego" studia tańca Dance4Balance.
Zajmuje się również tańcem z ogniem, rozwija techniki tańca z poi i wachlarzami, których celem jest połączenie pięknej sztuki kuglarskiej z różnymi formami ruchu i ekspresji. Tworzy w Poznaniu wraz z czwórką znajomych taneczno – ogniową grupę „Insomnia”.