Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


17.10.2015
10:00
Słodownia +2

Bilety w cenie 20 zł (dziecko + opiekun) do nabycia w punktach informacyjnych w Atrium i Pasażu Starego Browaru oraz na ebilet.pl

Dalija Aćin Thelander BABY SPACE spektakle dla najmłodszych dzieci

SBNT dla Dzieci

Spektakle Baby Space odbędą się w sobotę 17 października i niedzielę 18 października w godzinach 10:00, 11:30 i 13:00 oraz w sobotę 24 października i niedzielę 25 października w godzinach 14:00, 15:00 i 16:00.

wiek dzieci: 3-18 miesięcy
cena biletu: 20 zł (bilet dla jednego dziecka wraz z jednym opiekunem)
Ewentualne pytania prosimy kierować na adres e-mail.

Instalacja Baby Space będzie otwarta między 19 a 25 października. Więcej informacji o warunkach wstępu do instalacji tutaj.


koncepcja, scenografia, choreografia Dalija Aćin Thelander
asystent scenografa, wykonanie scenografii Agnieszka Gierach
poezja Malina Prześluga
muzyka Wojciech Morawski
wideo Kacper Lipiński
tancerze Marta Romaszkan, Kacper Lipiński, Monika Kiwak
produkcja Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk
koordynacja Alicja Morawska-Rubczak, Sandra Lewandowska, Mikołaj Maciejewski
premiera 1 czerwca 2013, Stary Browar , Słodownia +2

autor zdjęć ©Jakub Wittchen

2 BABY SPACE SBNTDD photo by Jakub Wittchen

Baby Space to unikatowa instalacja oferująca dzieciom i ich rodzicom wyjątkowe doświadczenia sensoryczne, artystyczne i międzyludzkie. To przestrzeń stymulująca wszystkie zmysły, w której każdy może poczuć się swobodnie i bezpiecznie. Jej powstanie, zakończone premierą 1.06.2013 roku, było efektem pracy warsztatowej Daliji Aćin Thelander – serbskiej choreografki mieszkającej w Szwecji, z czterema młodymi tancerzami – Martą Romaszkan, Moniką Kiwak, Kacprem Lipińskim i Dusko Stamenicem. Ten interdyscyplinarny projekt choreograficzny łączy w sobie taniec, multimedia, animację, muzykę, teatr i słowo. Założeniem autorskiej koncepcji Aćin, było zaproszenie do współpracy, obok tancerzy, również lokalnych artystów: muzyków, filmowców, wokalistów, scenografów, pisarzy, aby wspólnie stworzyć przyjazną i stymulującą kreatywność dzieci przestrzeń. Nad projektem pracowali zatem również utalentowani, młodzi artyści różnych dziedzin – Malina Prześluga – dramatopisarka, Agnieszka Gierach – scenografka oraz Wojciech Morawski – kompozytor; zdarzenia medialne pojawiające się w przestrzeni stworzył jeden z tancerzy – Kacper Lipiński. Stary Browar to drugie miejsce na świecie, w którym wykreowana została ta niezwykła przestrzeń.

Baby Space funkcjonuje w dwojaki sposób: jako interaktywna instalacja oraz jako spektakl taneczny wewnątrz instalacji. Przestrzeń instalacji jest wyraźnie wydzielona od otoczenia i składają się na nią 3 obszary doświadczeń:

obszar doznań dotykowych – wnętrze instalacji wykonane jest z miękkiego i sprężystego materiału, delikatnego i gładkiego w dotyku;
obszar doznań dźwiękowych – muzyka ma charakter abstrakcyjny, stanowi tło dla doświadczeń, ale jednocześnie może stawać się przewodnikiem po przestrzeni, podobnie jak pojawiające się wraz z dźwiękiem słowo – bogate w brzmienie i pełne tajemniczych znaczeń;
obszar doznań wizualnych – krótkie filmy i wizualizacje wkraczające jako plamy barwne w nieskazitelnie białą przestrzeń, ten obszar poszerzony zostaje również o ruch, gdy podczas spektakli w przestrzeń wkraczają tancerze.

IMG 6307 JWittchen

Dalija Aćin Thelander ur. 1974 roku, jedna z najbardziej interesujących współczesnych choreografek pracujących na obszarze twórczości dla dzieci. Ukończyła szkołę baletową w Belgradzie, wiedzę, doświadczenie i umiejętności zdobywała podczas wielu warsztatów i rezydencji w całej Europie. Prezentowała swoje prace na prestiżowych międzynarodowych festiwalach, takich jak Impulstanz, Tanz im August, Urban Festival (Kiasma), a także na najważniejszych festiwalach w Serbii, takich jak BITEF, BELEF, Infant. Współpracowała z wieloma reżyserami i międzynarodowymi artystami. Stworzyła kilka przedstawień tanecznych dla dzieci, w tym dwa spektakle tańca dla niemowląt, spośród których „The book of roaming” został nagrodzony na serbskim Festiwalu TIBA. Ze swoimi przedstawieniami dla dzieci z ogromnym powodzeniem występowała m.in. w Japonii i Korei.

5 BABY SPACE SBNTDD photo by Jakub Wittchen

logo czasdzieci jpg   taniecPOLSKA logo z haslem   qlturka znak podpis RGB   Iks logo