Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


12.02.2016
20:00
deadline zgłoszeń

Zgłoszenia należy nadsyłac do piątku 12 lutego 2016 roku do godziny 20:00

Alternatywna Akademia Tańca 2016 Audycja + laboratorium z Benem J. Riepe CIAŁO JAKO INSTRUMENT

aat 2016 180 180

Deadline nadsyłania zgłoszeń mija w piątek 12 lutego 2016 roku o godz. 20:00

zgłoszenia/dossier wraz z profesjonalnym CV i krótkim listem motywacyjnym PO ANGIELSKU
należy przesłać na adres
m.harasimowicz@artstations
foundation5050.com

w tytule zgłoszenia: AAT Ben J. Riepe
koszt uczestnictwa: 300zł
deadline zgłoszeń: 12.02.2016

Audycja odbywać się będzie
od 22 do 26 lutego 2016 roku w Studio Słodownia +3, w Starym Browarze w Poznaniu,
a zostanie zakończona otwartym pokazem pracy uczestników warsztatu.

Nadesłanie zgłoszenia jest jednoznaczne z deklaracja gotowości przystąpienia do pracy
nad instalacją w Starym Browarze w terminie 01-26.06.2016 roku.

Niniejszym gorąco zapraszamy artystów różnych dziedzin (tancerzy, performerów, aktorów, artystów wideo, scenografów,  architektów, fotografików, muzyków, instalatorów) do udziału w drugiej sesji Alternatywnej Akademii Tańca 2016, którą poprowadzi niemiecki choreograf Ben J. Riepe.
Sesja przyjmie formę laboratorium i stanowić będzie praktyczny i teoretyczny reserach do projektu, który w czerwcu  2016 Ben J. Riepe kontynuować będzie w ramach działań Art Stations Foundation w formie  performatywnej instalacji - „UUUtopia” – która powstanie w Starym Browarze w artystycznym dialogu z polskimi twórcami. Laboratorium będzie okazją do wymiany myśli, ale i poznania metod pracy choreografa oraz zaowocuje propozycją kontynuowania współpracy w czerwcu dla wybranych uczestników laboratorium.

Ben J. Riepe zaprasza:
"Drodzy Polscy Artyści wszelkich dziedzin!  
Zapraszam Was gorąco do wymiany pomysłów, myśli i artystycznych wizji!
Choć z zawodu jestem choreografem, sytuuję sam siebie gdzieś pomiędzy sztukami scenicznymi, wizualnymi i muzyką. Interesuje mnie ciało na styku tych przestrzeni -  ciało w swoich zmiennych rolach – jako instrument, jako obiekt, jako żywy obiekt sztuki oraz jako ludzka istota. Ciało posiadające potencjał zmienności i trwałości, treści i ekspresji. Ciało zdolne  komunikować swe  polityczne, społeczne, emocjonalne i estetyczne aspekty. Interesują mnie jego możliwości, problematyczności i potrzeby. Rozpracowuję sztukę uwodzenia i uwodzicielską moc sztuki.
Tematem laboratorium będzie próba stworzenia utopijnej przestrzeni. Próba potraktowania przestrzeni naturalnej jak artystycznej i/lub artystycznej jak naturalnej – przestrzeni pełnej stworzeń, które tańczą, działają, śpiewają. Chciałbym także poszukać wspólnie z Wami odpowiedzi na nurtujące mnie pytania: gdzie kończy się sztuka, a zaczyna życie? Jak  możemy pracować i żyć w Utopii? Czy możemy po niej podróżować? Czy możemy ją kwestionować? Czy możemy wprowadzać do niej zwierzęta? Kto powinien w niej działać, a kto obserwować? Stańmy się częścią obrazu, dzieła sztuki, nawiążmy kontakt z dostępnym nam „tu i teraz”. Wychoreografujmy atomosferę, wyprodukujmy klimat. Niech dźwięk transformuje przestrzeń naszego chóralnego doświadczenia”.

Niemiecki choreograf Ben J. Riep w ciągu ostatnich kilku lat konsekwentnie oddaje się estetycznym poszukiwaniom i kreowaniu różnorakich, ale powiązanych ze sobą artystycznych strategii  prowadzących do instalacji site-specific stwarzających przestrzeń dla gry tańca, muzyki, sztuk wizualnych, performansu, Live-Art i instalacji dźwiękowych. Przewodnim tematem projektów Bena J. Riepe jest praca z granicami tego, co efemeryczne,  co ulotne. Interesują go zagadnienia obecności i nieobecności, podmiotu i przedmiotu.  Długofalowe artystyczne poszukiwania  stały się ramą dla wielu prac – zarówno scenicznych, jak i instalacji i prac wideo -   wielokrotnie prezentowanych w Europie i Azji.

MKiDN 01 greyscale