Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


12.09.2016
deadline zgłoszeń
deadline zgłoszeń Aplikacje Aerowaves Twenty17 Ogłoszenie

Aerowaves LOGO

Do 12 września trwa nabór zgłoszeń spektakli do kolejnej edycji Aerowaves. Szczegółowe informacje na stronie Aerowaves

 

AEROWAVES to europejska sieć taneczna, której główną misją jest stwarzanie platformy spotkań ekscytujących młodych twórców tańca, międzynarodowych programatorów i publiczności, - spotkań,  do których mogłoby nie dojść, gdyby nie działalność sieci.

AleksandraBorys LostInDetails

Początki AEROWAVES sięgają 1996 roku kiedy to założyciel i ówczesny dyrektor  The Place w Londynie, John Ashford, zaprosił do siebie małą grupę tanecznych profesjonalistów by skorzystać z zawodowej ekspertyzy kolegów przy wyborze 10 krótkich spektakli (spośród wielu nadesłanych nagrań), które można by zaprezentować potem w The Place. Wymiana informacji i poleganie na eksperckiej znajomości lokalnych tanecznych kontekstów stało się odtąd fundamentalne dla AEROWAVES, która zrzesza obecnie 45 partnerów z 33 europejskich krajów. Wnoszą oni do sieci profesjonalną wiedzę, osobiste refleksje i pasję dla sztuki tańca. Każdego października w ramach intensywnego zjazdu wybierają spośród setek nadesłanych rejestracji  20 według nich najciekawszych spektakli (Aerowaves Twenty). Artyści ci, często rozwijający potem bardzo udane kariery, mają szansę na prezentację swojej pracy w ponad 50 miejscach w 20 krajach Europy.  Od 2011 roku sieć organizuje także coroczny festiwal SPRING FORWARD, na który zaprasza tanecznych profesjonalistów z całego świata, a dzięki programowi unijnemu Kreatywna Europa/Platformy, który  finansuje obecnie działania AEROWAVES i pozwala na projekty  z zakresu pisania o tańcu i angażowania szerszej publiczności, do 2017 roku kilkudziesięciu partnerów sieci ma szansę zaprezentować w ramach swoich lokalnych aktywności co roku  minimum 3 spektakle z puli AEROWAVES.

Art Stations Foundation dołączyła do sieci w 2008 roku jako associated partner, a od 2013 roku jest głównym polskim partnerem AEROWAVES.