Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


23.03.2007 - 25.03.2007
Studio Słodownia +3
Anita Wach / Katarzyna Chmielewska Warsztaty

Grupa średniozaawansowana

Piątek, 18:00 - 21:00
Sobota, 14:30 - 17:45 / przerwa 20 min.
Niedziela, 14:30 - 17:45 / przerwa 20 min.

Grupa początkująca

Sobota, 10:00 - 14:20 / przerwa 20 min.
Niedziela, 10:00 - 14:20 / przerwa 20 min.

Towarzystwo gimnastyczne zaprasza to cykl warsztatów tanecznych, na któreod zeszłego sezonu poznańska grupa i ich goście zapraszają wszystkich miłośników tańca – tych już tańczących i tych, którzy marzą, żeby zacząć, ale dotąd nie mieli okazji lub odwagi... Zajęcia w Starym Browarze dają szansę umocnienia lub złapania tanecznego bakcyla pod okiem świetnych nauczycieli. W ramach cyklu uczyli już Wojtek Mochniej, Tomek Wesołowski, Leszek Bzdyl, Palle Dyrvall – teraz kolej na weekend z wspaniałymi kobietami! – Anitą Wach (związaną z warszawskim Teatr Bretoncaffe) i Kasią Chmielewską (z gdańskiego Dada von Bzdülöw).

Anita Wach przez pięć lat tańczyła w Śląskim Teatrze Tańca, od trzech jest niezależną tancerką współpracującą głównie z warszawskim Teatrem Bretoncaffe. Stypendystka Pro Helvetii (projekt improwizacyjny z Thomasem Hauertem, 2003) oraz rezydentka Centrum Choreograficznego Zollwerein w Essen (jesień 2005). W 2004 wspólnie z innymi artystami wzięła udział w multidycsyplinarnym projekcie prezentowanym w Berlinie i Wrocławiu. Studiowała filozofię i pedagogikę. Pracuje i uczy tańca w Warszawie. W zeszłym roku w ramach rezydencji w Browarze stworzyło solo INCH 1,5, które było jej pierwszym w pełni autorskim projektem i debiutem choreograficznym. Mogliśmy ją także oglądać podczas zeszłorocznej Malty w spektaklu Slam.in. W lutym była jednym z 12 choreografów, którzy pracowali i tańczyli z Michaelem Schumacherem.

Katarzyna Chmielewska tancerka i choreograf; absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej oraz brukselskiej P.A.R.T.S (Performing Arts Research and Training Studios, pod dyrekcją Anny Teresy De Keersmaeker). W 1993 założyła wraz z Leszkiem Bzdylem Teatr Dada von Bzdülöw, z którym związana jest na stałe. W Teatrze Dada uczy techniki tańca współczesnego, realizuje autorskie choreografie (min. /Si/, so beautiful, Fragment, Dialogus in conventione) występuje w większości realizacji teatralnych zespołu. Stale współpracuje z choreografami z zagranicy (min. Roberto Olivan, Tatiana Baganowa, Magdalena Reiter, Avi Kaiser) oraz przygotowuje choreografie dla polskich teatrów dramatycznych (min. Mewa - Teatr Studio w Warszawie, Monologi Waginy - Teatr Wybrzeże w Gdańsku). W Poznaniu oglądaliśmy ją w MagnoliiJuicy FleshKilku błyskotliwych, na Malcie 2006 podziwialiśmy stworzone przez nią dla Leszak Bzdyla solo Bonsai... a w lutym także wzięła udział w coachingu i pokazie improwizacji Michaela Schumachera.