Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


06.07.2011
21:00
Studio Słodownia +3
Gaëtan Bulourde Already Made

koncepcja Gaëtan Bulourde
oraz Werner Hirsch, Valérie Castan, Gaëtan Bulourde
światło Sylvie Garrot
produkcja wp Zimmer
koprodukcja VilLa Lobos asbl, Open Latitudes (Lille), Les Halles de Schaerbeek (Bruksela), la Maison Folie (Mons), l'Arsenic (Lozanna), Body Mind (Warszawa), WEB 2.6 (wp Zimmer, Antwerpia), Uzès Danse, Vooruit (Gandawa), Buda (Kortrijk), Fabrik Potsdam, Frascati (Amsterdam)
podziękowania dla HAU (Berlin)
ze współudziałem Ministerstwa Społeczności Francuskiej w Walonii-Brukseli – Service de la Danse

bulourde2

Already Made jest naturalnie bezpośrednim nawiązaniem do gotowych obiektów, które Marcel Duchamp określił jako „przedmioty codziennego użytku podniesione do rangi działa sztuki z wyboru artysty”. Obiekty, które w teorii są neutralne i bezwartościowe Gaëtan Bulourde wykorzystuje na swój własny sposób, zabawiając się ich porywaniem i wykorzystywaniem jako środków przekazu. W tej pracy obiektem performansu jest sam performans. Termin „already performance” staje się w ten sposób określeniem na projekt, który sam siebie podważa.

Gaëtan Bulourde urodził się we Francji, ale mieszka i pracuje w Brukseli. Po ukończeniu studiów matematycznych był gitarzystą w kapeli rockowej. Stworzył solo na gitarę, Bionik oraz współpracował z kompozytorem Kasperem Toeplitzem w ramach Sleaze Art. Od 1998 roku tworzy projekty na granicy tańca, teatru i performansu (solo Pfuuf ou le bout de la langue, TV News Hasselt, Not every object used to nail is a hammer). Jako tancerz współpracował m.in. z Meg Stuart, Xavierem Le Roy, Marco Berrettinim, Martine Pisani, Thomasem Lehmenem i Christianem Rizzo.