Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


17.03.2016 - 23.03.2016
XS, ul. Narbutta 27a, Warszawa

wstęp wolny

RENATA PIOTROWSKA - AUFFRET AIR IS A DRUG ON TOUR: WARSZAWA

koncept, choreografia:
Renata Piotrowska-Auffret

instalacja: Anna Gołdanowska

współpraca: Tatiana Kamieniecka, Magdalena Ptasznik, Korina Kordova, Eleonora Zdebiak

produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk
koprodukcja: STSpot, Fundacja Burdąg w ramach projektu "Centrum w Procesie", dofinansowanym przez Miasto Stołeczne Warszawa" oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
partner: Centrum w Ruchu

autor zdjęć ©Maciej Zakrzewski

W pracy „Air is a drug“ powietrze jest tematem oraz obiektem eksploracji i manipulacji, a jednocześnie pretekstem do spekulacji i konfrontacji z tematem podmiotowości. Niewidoczne i nieuchwytne, jest jednocześnie witalną substancją. W fikcyjnym świecie, staje się odczuwalne poprzez praktyki doświadczania-powietrza i formowania-powietrza.

psychodela

W przestrzeni galeryjnej XS Renata Piotrowska-Auffret proponuje umieszczenie instalacji – paraorganicznego poruszającego się tworu, który powstał w ścisłej współpracy ze scenografką Anną Gołdanowską. Jest to integralna część jej nowego spektaklu. Instalacja będzie obecna w przestrzeni XS do 23 marca.
17 marca Piotrowska zaproponuje również interwencję choreograficzną związaną z poszukiwaniami ruchowymi w tej pracy.
Częścią wydarzenia będzie rozmowa z artystką i z filozofem, Pawłem Mościckim.


DSC 4278 M.Zakrzewski

Renata Piotrowska
choreografka | performerka

W swoich pracach wykorzystuje narzędzia tańca współczesnego, zwłaszcza jego nowych nurtów i sztuk performatywnych.
Piotrowska konfrontuje choreografię z myśleniem konceptualnym. W swoich spektaklach obok badań nad percepcją i empatią kinetyczną interesuje ją kontemplacja wspólczesnego świata poprzez czerpanie inspiracji z własnych doświadczeń i tekstów teoretycznych z zakresu nauk humanistycznych.
Ma na swoim koncie spektakle: „Teraz” / 2007, „Tańcząc z Wrogiem” / 2007, seria UNKNOWN / 2008 – 2010, “break SZTUKA WOJNY” / 2010, „UNKNOWNS.SEANS” / 2011, film taneczny „Inside” / 2011, „The Forest”_work in progress / 2013, „Śmierć. Ćwiczenia i wariacje“ / 2014. W roku 2008 i w 2010 jej spektakle: “Tańcząc z Wrogiem” i “Unknown” były wytypowane do prestiżowego przeglądu – Polska Platforma Tańca.

sorcery loga2