Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


06.02.2020
17:00
Studio Słodownia +3

wstęp wolny

Agnieszka Kryst Warsztat towarzyszący rezydencji

warsztat otwarty dla dorosłych amatorów i profesjonalistów

06.02.2020
godz. 17:00 - 19:00

foto:
Robert Siwek

LUCZNICZKI SM Robert Siwek

Czy współczesne aktywności fizyczne mogą wprowadzić nas w stan ekstatyczny? Która z form intensywnego ruchu może doprowadzić nas do transu? Czy świadomie będąc w działaniu możemy doświadczyć stanu euforii i uniesienia?

W trakcie warsztatu będziemy w ciągłym ruchu. Swobodnie, naturalnie, organicznie. Przedmiotem poznania będzie nasze poruszające się ciało. Proces badawczy przeprowadzimy na bazie współczesnych praktyk ruchowych z zakresu cardio, kick boxingu, boxingu, przez jogę, pilates, medytację po praktyki somatyczne i terapeutyczne zaczerpnięte z pola współczesnej choreografii i improwizacji.

Bez napięcia. Bez presji. Ruch i jego intensywność wynikać będzie ze świadomego wyboru a nie z nakazu. Ruch stanowić będzie możliwość rozwoju, potencjał i zamierzoną decyzję twórczą. Aby świadomie doświadczać ruchu równolegle będziemy rozwijać praktykę uważności. Pozwali ona dostrzec najmniejszą zmianę w działaniu i rozłożyć ją na czynniki pierwsze. Tym samym otworzy ona nam drogę dla świadomej nim manipulacji. W trakcie warsztatu nie posiądziemy żadnych tajemnych mocy. Nie będziemy rzucać zaklęć ani odprawiać czarów. Będziemy czerpać czystą przyjemność z ruchu i naszego ciała.