Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


AEROWAVES

Aerowaves LOGO

EU LOGO Creative Europe

Więcej informacji o sieci na stronie Aerowaves.

Więcej informacji o festiwalu na stronie Spring Forward.

AEROWAVES to europejska sieć taneczna, której główną misją jest stwarzanie platformy spotkań ekscytujących młodych twórców tańca, międzynarodowych programatorów i publiczności, - spotkań,  do których mogłoby nie dojść, gdyby nie działalność sieci.

AleksandraBorys LostInDetails

Początki AEROWAVES sięgają 1996 roku kiedy to założyciel i ówczesny dyrektor  The Place w Londynie, John Ashford, zaprosił do siebie małą grupę tanecznych profesjonalistów by skorzystać z zawodowej ekspertyzy kolegów przy wyborze 10 krótkich spektakli (spośród wielu nadesłanych nagrań), które można by zaprezentować potem w The Place. Wymiana informacji i poleganie na eksperckiej znajomości lokalnych tanecznych kontekstów stało się odtąd fundamentalne dla AEROWAVES, która zrzesza obecnie 45 partnerów z 33 europejskich krajów. Wnoszą oni do sieci profesjonalną wiedzę, osobiste refleksje i pasję dla sztuki tańca. Każdego października w ramach intensywnego zjazdu wybierają spośród setek nadesłanych rejestracji  20 według nich najciekawszych spektakli (Aerowaves Twenty). Artyści ci, często rozwijający potem bardzo udane kariery, mają szansę na prezentację swojej pracy w ponad 50 miejscach w 20 krajach Europy.  Od 2011 roku sieć organizuje także coroczny festiwal SPRING FORWARD, na który zaprasza tanecznych profesjonalistów z całego świata, a dzięki programowi unijnemu Kreatywna Europa/Platformy, który  finansuje obecnie działania AEROWAVES i pozwala na projekty  z zakresu pisania o tańcu i angażowania szerszej publiczności, do 2017 roku kilkudziesięciu partnerów sieci ma szansę zaprezentować w ramach swoich lokalnych aktywności co roku  minimum 3 spektakle z puli AEROWAVES.

Art Stations Foundation dołączyła do sieci w 2008 roku jako associated partner, a od 2013 roku jest głównym polskim partnerem AEROWAVES. 

Aerowaves LOGOEU LOGO Creative Europe