Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


Przestrzenie

Studio Słodownia +3
Główna część historycznej zabudowy Browaru Huggera. Sześciopoziomowy budynek z cegly z przyłączonym budynkiem Suszni. Studio Słodownia +3 - sala o wymiarach 30m x 16m i max wysokości do wykorzystania 4m (w najniższym punkcie 3,20m); sala przystosowana do wszelkiego rodzaju imprez performatywnych ­- spektakli teatralnych i tanecznych, koncertów, projekcji filmowych z możliwoscią wykorzystania w celach wystawienniczych i konferencyjnych. Wyposażona w regulowaną instalację elektryczną umożliwiającą zastosowanie dowolnego rodzaju oświetlenia. Pobierz specyfikację techniczną tutaj. Pobierz plany sali tutaj

wejscie do Slodowni ok

Poznański Stary Browar, miejsce jeszcze do niedawna zapomniane i bliżej nieznane mieszkańcom miasta, zostało odbudowane oraz udostępnione pod koniec 2003 roku i stało się jedną z atrakcji handlowych, architektonicznych i kulturalnych miasta. W obiekcie funkcjonuje część handlowa - galeria sklepów oraz Dziedziniec Sztuki - "kulturalne serce" obiektu.

Stary Browar widok od ul. Powiejskiej

9 grudnia 2005 roku podczas gali Międzynarodowej Rady Centrów Handlowych w Phoenix w Arizonie ogłoszono zwycięzcę tegorocznej edycji konkursu na najlepsze na świecie centrum handlowe. Zwycięzcą w kategorii centrum średniej wielkość został - po raz pierwszy w historii konkursu - polski obiekt, Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar. Stary Browar wyróżniał się niepowtarzalnym w swojej skali połączeniem aktywności kulturalnej z komercyjną. Podkreślono atmosferę wnętrz obiektu, oraz liczne przedsięwzięcia organizowane w polskim Centrum. Wśród rywali Starego Browaru znajdowało się 8 obiektów m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Belgii, Portugalii, Holandii oraz Japonii.