Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


17.02.2006 - 12.03.2006
galeria Art Stations

wstęp wolny 

The Little Artists - Art Crazy Nation WYSTAWA

wystawa:
17.02.2006 - 12.03.2006
galeria Art Stations

Grupę The Little Artists tworzą John Cake i Darren Neave. Artyści są znani z kompozycji budowanych ze świetnych, ale nie należących do świata sztuki, klocków Lego.

„Art Crazy Nation” to obraz współczesnej galerii sztuki, w której znajdą się parafrazy dzieł takich artystów, jak Damien Hirst z jego uwięzionym w akwarium rekinem, Tracey Emin z jej niesławnym łóżkiem, wśród nich znajdą się także najbardziej znani współcześni artyści polscy jak Mirosław Bałka, Piotr Uklański czy Paweł Althamer. Kreacje wszystkich tych artystów stawiają pytania o to, co znaczy być artystą we współczesnej kulturze.

Cake & Neave szczycą się tym, że ich hybrydom udaje się zyskać odpowiedni status i zdolność akuratnego portretowania dzieł sztuki poprzez właściwości klocków Lego. Artyści rozumieją możliwości oferowane przez to medium oraz to, gdzie leżą granice swego rodzaju „kultury Lego”, w kontekście edukacji i kreatywności. Rezultaty mogą być humorystyczne i bardzo przekonujące, intrygują nie tylko dzieci, ale także dorosłych, niwelując początkowe wrażenie infantylności prac.

The Little Artists wystawiali ostatnio w The Walker Art Galery w Liverpoolu i w Londynie na przygotowanej przez siebie wystawie „Contemporary Artists play Pictionary”, na której znalazły się rysunki Tracy Emin, Darren’a Almand’a, Gavin’a Turk’a czy Marc’a Quinn’a. Cake & Neave pracowali także przy post_modellismus przy Krinzinger Projekte w Wiedniu oraz w Kunsthall w Bergen.

Wystawa w Galerii Stary Browar będzie pierwszą indywidualną wystawą The Little Artists w Europie i jak dotąd największą prezentacją ich prac.