Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


18.11.2013 - 22.11.2013
Studio Słodownia +3
Bruno Listopad Reconfiguration SPAZIO 2013 - warsztaty dla profesjonalistów

Wymagania
Uczestników prosi się o zabranie strojów do ćwiczeń w pełni zakrywających kończyny (bluzy, spodnie), skarpet antypoślizgowych i, jeśli to możliwe, ochraniaczy na kolana.

Godziny warsztatu
10:00-13:00

Więcej informacji można znaleźć na www.disjointedarts.com

Bruno Listopad

W ramach warsztatów będziemy badać, w jaki sposób można generować ruch poddając się niepewnemu stanowi właściwemu dla ciała, które jest „dla siebie obce”. Zostanie to osiągnięte poprzez asocjacyjne, empatyczne i binarne ćwiczenia podważające granice ciała oraz badające relacje pomiędzy „sobą” a „innym”, intuicją a kontrolą, chaosem a ładem. Zbadamy jak fikcja (tworzenie własnej sytuacji), ograniczenie (stanowienie własnych granic), pogrążanie się w chaotycznych stanach (poddawanie się chaosowi i reorganizowanie swojego życia/panowanie nad tym procesem), przypadek (otwarcie na przypadek i postrzeganie go jako okazji do myślenia asocjacyjnego) oraz niepewność (niestabilność/dysfunkcja) mogą generować alternatywny materiał ruchowy, który można bezpośrednio wykorzystać w nowo powstających kompozycjach. Podczas zajęć przejdziemy od łagodnej rozgrzewki opartej na relaksacji do bardziej intensywnych badań fizycznych i kinetycznych. Ćwiczenia będą wykonywane zarówno indywidualnie jak i grupowo. Będziemy mieć możliwość czerpania natchnienia bezpośrednio z naszego własnego doświadczenia ruchu a także z obserwowania siebie nawzajem.

Bruno Listopad jest choreografem, mentorem i niezależnym kuratorem, który studiował taniec i sztuki piękne. Zadebiutował w Holandii w 1998 r. podczas Holland Dance Festiwal. Otrzymał szereg ważnych nagród, m.in. Nagrodę za interpretację Prix Volinine, Nagrodę Ribeira da Fontego, Amsterdam Encouragement Prze oraz Philip Morris Art Prize. Jego dzieła wystawiano na zlecenie Korzo Producties, Dansateliers, Acarte, Productiehuis Zeebelt, CCB, NAi, Productiehuis Rotterdam (Rotterdamse Schouwburg), Holland Dance Festival, Springdance Festival, Krisztina de Châtel, Ballet Gulbenkian, Rotterdam-Porto Cultural Capitals 2001, Dance Works Rotterdam, Nye Carte Blanche, Het Nationale Ballet, Museum Boijmans van Beuningen oraz Something Raw Festival. Był jednym z dyrektorów instytutu badawczego Danslab oraz jednym z kuratorów wystawy performansu w przestrzeni sztuki TENT Rotterdam. Prowadzi zajęcia w instytucjach takich jak ArtEZ Master of Choreography, Master Artistic Research KABK i SNDO School for New Dance Development.

spazio imit spazio eu