Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


20.06.2014 - 07.07.2014
Stary Browar
MEGAN BRIDGE / CHRISTINA GESUALDI / GREGORY HOLT REZYDENCJA

megan bridge

Megan Bridge jest tancerką, choreografką, kuratorką i krytyczką tańca. Współpracuje z artystą dźwiękowym Peterem Pricem pod szyldem <fidget>. Razem wstępowali w Nowym Jorku, Berlinie, Wiedniu, Zurychu, Dreźnie, Johannesburgu, Phoenix, Detroit i Pittsburghu. W czerwcu 2009 Bridge i Price utworzyli w Kensignton w Filadelfii the fidget space – ośrodek, gdzie przedstawiciele nowych form artystycznych, mediów i sztuk performantywnych mogą pracować i dzielić się doświadczeniami. Chcąc stymulować szeroko zakrojone poszukiwania artystyczne, twórcy the fidget space organizują pobyty rezydencyjne dla interesujących artystów i naukowców, tworząc dynamiczne środowisko sprzyjające interdyscyplinarnym dyskusjom i pracy twórczej. W ramach the fidget space Bridge zorganizowała jako współkuratorka lub producentka 40 wydarzeń publicznych takich jak wykłady, spektakle, seminaria, czy cykle warsztatów. Jako tancerka Bridge współpracowała z takimi choreografami jak Manfred Fischbeck, Jérôme Bel, Lucinda Childs, David Gordon, czy Willi Dorner; uczyła się tańca m.in. u Deborah Hay. Jest autorką wielu publikacji i redaktorką; zasiada w redakcji internetowego magazynu o tańcu thINKingDANCE.net, którego misją jest „przeniesienie debaty i dyskursu dziennikarskiego na temat tańca na wyższy poziom”. Publikowała w Dance Chronicle, periodyku akademickim poświęconym tańcowi, oraz w Dance Magazine.

Christina Gesualdi

Christina Gesualdi jest amerykańską artystką tańca. Swoje choreografie tworzy w Mascher Space Cooperative w Filadelfii. Jej eksperymentalne prace poświęcone są specyficznej „miękkości” i kreatywnej „osobności” ciała. Występowała z takimi artystami jak Nicole Bindler, Meg Foley, Annie Wilson i Julius Masri, Melisa Putz, czy Zornitsa Stoyanova w ramach jej projektu [Here]begin Dance. Christina Gesualdi prezentowała swoje choreografie w Filadelfii, Nowym Jorku, Waszyngtonie i Tajpej.

Greg Holt

Gregory Holt (ur. 1982) pracuje jako artysta tańca w Filadelfii (USA). W swoich pracach łączy podejście somatyczne ze społecznym postrzeganiem ciała wynikającym z wykształcenia, które otrzymujemy i krytycznej teorii kultury. Często współpracuje z innymi artystami i realizuje wiele projektów społecznych. Jego prace prezentowane były w USA, Kanadzie i Europie. Otrzymał wsparcie ze strony takich instytucji, jak Lockwood Fellowship, Workshop Foundation Budapest, White Pines Residency, Swarthmore Project, Philadelphia Dance Projects oraz Pew Center for Arts and Heritage za pośrednictwem Dance Advance. W 2011 roku otrzymał stypendium Live Arts Brewery (LAB) poprzez Philadelphia Live Arts Festival. Studiował językoznawstwo i taniec w Swarthmore College w Pensylwanii oraz badania nad ruchem i pedagogikę w Institute for Dance Art w austriackim Linzu. Jest rezydentem i jednym z głównych organizatorów Mascher Space Cooperative w Filadelfii.

Tłumaczenie biogramów: Monika Tacikowska / IMIT

Współorganizatorami rezydencji są: Instytut Muzyki i Tańca, Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku oraz Dance Up Philadelphia

logo imit 640instytu polski nowy jorkdance up phl pl