Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


08.11.2016
19:00
Studio Słodownia +3

Bilety w cenie 5zł
dostępne przed wejściem, w punktach informacyjnych Starego Browaru oraz na ebilet.pl

Mirjam Sögner LARA spektakl

aerowaves2016

Oficjalna selekcja Aerowaves Twenty16.

Spektakl w ramach cotygodniowych FAJFÓW – wejściówki za 5zł do nabycia bezpośrednio przed spektaklem i w punktach info Starego Browaru.

choreografia, wykonanie:
Mirjam Sögner

muzyka:
Andreas Völk

światło:
Sandra Blatterer

przy wsparciu
Theaterhaus Berlin Mitte oraz BKA - Austrian Council for the Arts

długość spektaklu 30 min

0 Lara v9 denoise.00 03 10 10.Still011

Punktem wyjścia dla spektaklu jest koncept „rozpikselowanego” ruchu wywiedziony z analizy wczesnych gier komputerowych. LARA bierze je na warsztat i eksploruje ich cyfrowo obrobioną fizyczność. Choreografka przekłada na swoje ciało nienaturalne jakości ruchowe awatarów razem z ich elektronicznymi spięciami i potknięciami, kreując na naszych oczach unikatową hybrydę. Imitując imitację, pobudza do życia ciało uwięzione w komputerowej rzeczywistości. W dobie, gdy rzeczywistość realna wzrasta równolegle z wirtualną, LARA jest cielesną odpowiedzią na nasze nieuchronnie zmieniające się doświadczanie świata.

0 Lara v9 denoise.00 01 46 00.Still004


Mirjam Sögner pochodzi z Austrii, mieszka w Berlinie. Studiowała taniec w Wiedniu i Holandii, a jej dyplomowa praca „OOZE” prezentowana była na wielu festiwalach prezentujących prace młodych artystów (m.in. na ITS Festival w Hadze i w tanz_house Salzburg). Stypendium danceWeb oraz austriackiego Arts Council pozwoliły Mirjam na stworzenie solo LARA, które znalazło się w tym roku wśród najciekawszych spektakli sieci Aerowaves i pokazane zostało już m.in. w Oslo, Zurychu, Amsterdamie i Wiedniu, a teraz i w Polsce. Obecnie artystka pracuje nad duetem poświęconym Isadorze Duncan. Pierwszy szkic spektaklu znalazł się w programie Tanztage Berlin 2016, a premiera ostatecznej wersji odbędzie się w lutym 2017 r. w Salzburgu.
Mirjam angażuje sie także w liczne współprace artystyczne i projekty. Tańczyła m.in dla Heleny Weinzierl, Jaspera van Luijk, Ivana Pereza, Juliana Barnetta i Akemi Takeya. Choreografowała w Dschungel Wien (Farbenreich 2016, My Body in Me 2015), Kibbutzim College Tel Aviv (We Fade to Grey 2013), New Talents Biennale Cologne 2014 (Äther) i London Fashion Weeks, oraz asystowała Roystonowi Maldoomowi w duzym rojekcie społecznym w Ramallah w Palestynie. W listopadzie 2016 roku ukaże się film który współtworzyła z artystą wizualnym Stefanem Panhansem.

Aerowaves LOGOEU LOGO Creative Europe