Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


Jubileusz Stary Browar Nowy Taniec

sbnt15 www logo

Jubileusz
Stary Browar Nowy Taniec

sbnt15 alt

STARY BROWAR NOWY TANIEC MA 15 LAT! 

W 2004 roku w ramach Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, w Studio Słodownia +3 poznańskiego Starego Browaru,  powołaliśmy do życia pierwszą w Polsce  przestrzeń dedykowaną w całości współczesnej choreografii. Program, znany na całym świecie jako Stary Browar Nowy Taniec,  od zawsze charakteryzowała misja   popularyzowania, promowania i prezentowania polskiej publiczności najnowszych trendów współczesnej choreografii. Ale przede wszystkim  - podążając za mottem SZTUKA NIE POTRZEBUJE WSPARCIA, ARTYŚCI TAK! -  misja intensywnego wspierania rozwoju polskich artystów!  W ciągu 15 lat naszej pracy stworzyliśmy wielopoziomowy program, na który składają się  programy edukacyjne, rezydencyjne i produkcyjne z flagowymi programami -  Solo Projekt oraz Alternatywna Akademia Tańca - na czele. Dzięki temu na polskiej tanecznej scenie pojawiło się całe pokolenie utalentowanych artystów, które dynamicznie i  skutecznie każdego dnia zmienia oblicze polskiej choreografii!

Stary Browar Nowy Taniec  w Studio Słodownia +3 to pierwsze w Polsce,  i jak dotąd wciąż jedyne, całoroczne centrum rozwoju choreografii:  platforma artystycznego rozwoju i wymiany doświadczeń - przestrzeń kreacji oryginalnych produkcji tanecznych, ale także dyskusji i refleksji nad zagadnieniami współczesnej choreografii. I to właśnie w tym celu - by rozwijać i wzbogacać dyskurs wokół sztuki tworzenia tańca -  od 2015 roku fundacja przyznaje także stypendium badawcze Grażyny Kulczyk, którego nadrzędnym celem jest wspieranie badań i upowszechnianie wiedzy o współczesnej choreograficznej sztuce. Od 2011 r. fundacja prowadzi także  pierwszy w Polsce program Roztańczone Rodziny – całoroczny cykl warsztatów, prezentacji i produkcji dla najmłodszej widowni. 

Ważnym elementem działalności Art Stations Foundation jest od zawsze intensywne promowanie polskiego tańca za granicą oraz nawiązywanie współpracy edukacyjnej z zagranicznymi partnerami i sieciami. W latach 2008-2012 Fundacja była razem z CK Zamek współorganizatorem-gospodarzem trzech edycji Polskiej Platformy Tańca, a od 2008r. jest głównym polskim partnerem sieci Aerowaves oraz członkiem-założycielem European Dancehouse Network (EDN). Jest także polskim partnerem programu Global Practice Sharing (GPS) koordynowanego przez prestiżową organizację Movement Research z Nowego Yorku.

W jubileuszowym 2019 roku zaprosimy Was na szereg zdarzeń - zarówno tych cyklicznych jak kolejne edycje Alternatywnej Akademii Tańca, Solo Projektu, warsztatów i spektakli  dla dzieci, naszego corocznego festiwalu w ramach poznańskiej Malty. No i oczywiście  będą też wydarzenia specjalne!

Będziemy jak zawsze tańczyć dla Was i z Wami!

Świętujemy Jubileusz 15lecia programu Stary Browar Nowy Taniec!