Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


01.10.2018
18:00

Gaga/People Zajęcia z Gosią Mielech

sbnt15 www logo
Jubileusz
Stary Browar Nowy Taniec

Organizatorem zajęć jest
Gosia Mielech / Jaggy Polski.

Wejściówki na zajęcia w cenie 25,00zł dostępne są w Punktach Informacyjnych Starego Browaru oraz online w serwisie bilety24.pl.
Wejściówki zakupione online upoważniają do uczestnictwa w zajęciach w dniu wskazanym na wejściówce.
Wejściówki papierowe, zakupione w Punkcie Informacyjnym, upoważniają do wejścia ne jedne zajęcia w dowolnie wybranym terminie.

Zajęcia odbtwać się będą w Studio Słodownia +3
w godzinach 18:00 - 19:00 

Planowane terminy zajęć 2019:

11 stycznia
18 marca
24 marca
3 kwietnia
5 maja
2 czerwca
9 czerwca
16 czerwca

Prosimy o zabranie wygodnego stroju sportowego i bycie przygotowanym do tańczenia boso lub w skarpetkach.
Warto takze zabrać butelkę z wodą i ręcznik.

Photo Alvin Collantes 1

Zajęcia "Gaga/people" trwają 60 minut, otwarte są dla osób powyżej 16. roku życia, niezależnie od doświadczenia tanecznego czy ruchowego. Nauczyciel prowadzi uczestników poprzez serię wskazówek do ruchu, które są zaprojektowane jako ciągły proces. Zamiast powtarzać czyjś ruch, uczestnik aktywnie eksploruje zadania, odkrywając własne interpretacje informacji i wykonania ruchu. Zajęcia GaGa/people oferują twórczą strukturę, która pozwala nawiązać kontakt z własnym ciałem i wyobraźnią, wzmocnić świadomość ciała, poprawić elastyczność i pewność siebie, a także doświadczać przyjemności ruchu w przyjaznej, inkluzywnej atmosferze.

Gaga jest językiem ruchowym opracowanym na przestrzeni wielu lat przez Ohada Naharina i stosowanym w codziennym treningu i praktyce tanecznej Batsheva Dance Company (Tel Aviv). Język Gaga jest nieustannie rozwijany i pogłębiany, opiera się na przekonaniu, że ruch ma leczącą, dynamiczną i nieustannie zmieniającą się moc.
Gaga podnosi świadomość własnych fizycznych słabości, przebudza odrętwiałe obszary ciała, obnaża fizyczne zafiksowania i oferuje sposoby ich eliminacji. Praca ta wzmacnia instynktowny ruch i łączy ruch świadomy z nieświadomym, i pozwala na doświadczanie swobody i przyjemności w prosty sposób, w przyjemnej przestrzeni, w wygodnym ubraniu, przy muzyce, każdy w indywidualnym ruchu z innymi.
Wskazane jest ćwiczenie w wygodnym stroju sportowym, bycie przygotowanym do tańczenia boso lub w skarpetkach. Warto też wziąć butelkę wody i ręcznik, by skorzystać z nich po zajęciach.

Gosia Mielech – jest tancerką, choreografem, nauczycielem GAGA oraz pedagogiem tańca. Gosia ukończyła Gaga Teacher’s Training Course w 2018 roku, pod kierownictwem artystycznym Bosmat Nossan, Saar Harari oraz opieką mentorską Ohada Naharina.
Gosia jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W latach 2007 - 2012 była solistką w Polskim Teatrze Tańca. Tańczyła w całym repertuarze Polskiego Teatru Tańca, współpracowała z wieloma polskimi oraz zagranicznymi choreografami.

Gosia związana jest z DanceLab – projektem artystycznym, który założyła w 2012 roku Przez lata istnienia DanceLab, stworzyła kilka spektakli dla zespołu: Sababa, NILREB, Anonymous, I’mperfect. Gosia prezentuje swoje spektakle zarówno w Polsce, jak i na świecie: Londyn, Lizbona, Jerozolima, Tel Awiw, Sztokholm, Berlin, Moss, Norymberga, Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław itd. Otrzymała ona nagrodę „Najbardziej abstrakcyjna idea” podczas Festiwalu Licht. Blicke w Norymbergi, gdzie zaprezentowała swoje dwa spektakle.
Jako niezależna artystka zaangażowana jest w wiele prestiżowych działań artystycznych, m.in. współpracowała z duetem izraelsko - holenderskim Uri Ivgi & Johan Greben. Gosia wzięła udział w projekcie „Collective Jumps”, w choreografii Isabelle Shad w Stary Browar – Nowy Taniec, Art Station Foundation.
Gosia została zaproszona przez Instytut Polski w Tel- Awiwie oraz Ogólnokształcącą Szkołę Baletową w Poznaniu do wzięcia udziału w polsko – izraelskiej wymianie artystycznej, jako choreograf reprezentujący Polskę. Podczas pobytu w Tel Awiwie, prowadziła próby oraz warsztaty mistrzowskie dla studentów Ironi Alef High School for Arts and Sciences w Tel Awiwie.
Gosia jest artystycznie zaangażowana w różne, interdyscyplinarne projekty artystyczne, m.in.: jest wykonawcą, choreografem, a także sprawuje opiekę artystyczną nad teledyskami muzycznymi oraz sesjami zdjęciowymi. Współpracuje m.in. z: Ray Wilson, Apparat oraz dj An on Bast.
Gosia uczy swojego repertuaru DanceLab na licznych festiwalach w Polsce i na świecie. Prowadzi warsztaty z GAGA, tańca współczesnego, improwizacji, a także Vinyasa yoga, Pilates w: Polsce, Niemczech, Norwegii, Szkocji, Izraelu, Szwecji itd. Jest twórcą GoPiYoga – autorskiej formy ruchu przeznaczonej dla tancerzy i nie tylko.

AC 8707