Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


29.06.2019
16:00
Słodownia +1

bilety dostępne na sronie Malta Festival

ANNE JUREN FANTASMICAL ANATOMY LESSON I STARY BROWAR NOWY TANIEC NA MALCIE 2019

sbnt15 www logo2

Jubileusz
Stary Browar Nowy Taniec

45'
język angielski

prezentacje:

THE TONGUE, DESIRE FOR LANGUAGE
29.06, 16:00
Słodownia +1

THE BODY, DESIRE FOR SYMMETRY
29.06, 18:00
Słodownia +1

fot.: Alexander Matthias Kosnopfl

A JUREN Alexander Matthias Kosnopfl

FANTASMICAL ANATOMY LESSONS - THE TONGUE, DESIRE FOR LANGUAGE

Anne Juren rozwijała Fantasmical Anatomy w ciągu ostatnich kilku lat. W Lessons poszerzyła obrazy ciała i jego granice, proponując tekstowy ruchomy krajobraz, włączając w niego wymiary poetyckie, fantastyczne, dyskursywne i wyobrażeniowe oraz umieszczając choreografię bezpośrednio w ciele widza. Każda lekcja jest spektaklem – prezentuje i eksploruje inną część ciała w kontekście pożądania, przez głos, pismo, zmysłowe ucieleśnienie, różne terapeutyczne praktyki cielesne i przez taniec.

Anne Juren, jest urodzoną w Grenoble choreografką, tancerką i performerką od lat mieszkającą  i pracującą w Wiedniu. W 2003 roku, wspólnie z artystą wizualnym Rolandem Raagasem, założyła stowarzyszenie Wiener Tanz- und Kunstbewegung. Utwory choreograficzne i artystyczne Juren są pokazywane w teatrach i muzeach, na festiwalach i wystawach na całym świecie. W swojej pracy Anne Juren stara się konsekwentnie rozszerzać koncepcję choreografii. Eksploruje fizyczność, system sensoryczny, kinestezję i zmysłowość, kwestionując granice między prywatnym a publicznym. Anne Juren jest praktykiem Feldenkrais® od 2013 roku. Obecnie jest członkiem Komitetu Artystycznego programu Master in Choreography w DOCH (Sztokholm) i pisze pracę doktorską w Stockholm University of the Arts pod kierunkiem André Lepeckiego i Sandry Noeth.

TQW DanceOnTourAustria Logo 01 72dpi

DANCE ON TOUR AUSTRIA – a project by Tanzquartier Wien in cooperation with the Federal Ministry for Europe, Integration and Foreign Affairs.