Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


23.06.2009 - 27.06.2009
Szkoła Baletowa
Hooman Sharifi Coaching

Coaching dla profesjonalistów

Wtorek 23.06 - Sobota 27.06
11:30-16:00 / Szkoła Baletowa

Otwarty pokaz pracy

Piątek 27.06 / 19:00 / Studio Słodownia +3 / wstęp wolny

Zapraszamy na powarsztatowy pokaz pracy 27.06 / 12:00 / Studio Słodownia +3 (wstęp wolny)

Kim jestem, jeśli jedynym moim zajęciem jest tłumaczenie? Przekładając z jednego języka na drugi, w pewnym sensie doskonalimy je oba, doskonalimy też język sam w sobie – jego system i funkcje; a co jeśli tylko w tłumaczeniu możemy przemycić samych siebie?

Spotkajmy się na sali, i podtrzymując równowagę licząc na rychły upadek, zejdźmy blisko podłogi, Umówmy się, że mamy w ręku wojenne fotografie lub jakieś inne obrazy/sceny i będziemy „tłumaczyć” je na ruch, kompozycję, przestrzeń, czas, konkretne zachowania i akcje,

Nie kopiować, nie reprezentować , ale właśnie TŁUMACZYĆ,

Jestem wierny mojemu oryginałowi? Nie jestem mu wierny? Jeśli nie jestem pewien, czy jestem wierny, czy będzie to widoczne?

Co robić, gdy język, z którego lub na który tłumaczę, nie jest zdefiniowa(l)ny?

Żadnych kropek, tylko przecinki,

Hooman Sharifi, urodzony w Iranie, mieszka dziś w Norwegii. w 1989 roku, w wieku 15 lat, przeprawił sie samotnie do Europy. Jego pierwsze doświadczenia taneczne to hip-hop i street-jazz. Gdy miał 21 lat poznał technikę klasyczną i modern. W 1997 roku został przyjęty na trzyletnie studia choreograficzne w National College of Ballet and Dance w Oslo. Od zawsze Hooman interesował się zarówno tańcem, jak i teatrem, a po studiach pracował jednocześnie na polu sztuk scenicznych i wizualnych. W roku 2000 stworzył własny zespół Impure Company. Hasło "sztuka = polityka", gdzie "społeczna świadomość i zaangażowanie " okreslają słowo "polityka", są do dziś mottem Impure Company wskazując na przekonanaia choreografa czym jest, i czym powinna być, sztuka.