Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


08.11.2016
19:00
Teatr Studio, Foyer

Bilety dotępne na stronie Teatru Studio

RENATA PIOTROWSKA - AUFFRET WSPÓLNE ON TOUR: WARSZAWA

koncept, choreografia:
Renata Piotrowska-Auffret

dramaturgia:
Eleonora Zdebiak

występują:
Tatiana Kamieniecka, Magdalena Przybysz, Magdalena Ptasznik

instalacja:
Anna Gołdanowska

światło:
Joanna Leśnierowska

dźwięk:
Łukasz Kędzierski i Renata Piotrowska-Auffret

współpraca artystyczna:
Tatiana Kamieniecka, Korina Kordova, Magdalena Ptasznik

produkcja:
Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk (PL)

producent wykonawczy:
Julia Stryjska-Banaszak / Menuo Production

współprodukcja:
STSpot (JP)

partnerzy:
Fundacja Burdąg (PL), Centrum w Ruchu (PL), Instytut Adama Mickiewicza (PL)

premiera:
listopad 2015, Art Stations Foundation, Poznań

Pierwsza wersja spektaklu (Sorcery) została wyprodukowana przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Spektakl dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

wspolne promo sm

W fikcyjnych światach istnieje wspólne, które jest tematem oraz obiektem choreograficznej eksploracji i manipulacji. Pretekstem do spekulacji i konfrontacji z tematem podmiotowości. Jest niewidoczne i nieuchwytne, ale wszechobecne. Wprowadza fikcyjne światy w ruch, ożywia je i dynamizuje. W ruchomym krajobrazie, staje się odczuwalne poprzez praktyki pozwalające na jego doświadczanie i formowanie. Jest wspólnym, które dzielimy z innym. Jest powietrzem.

Renata Piotrowska - Auffret jest choreografką i performerką; w swoich pracach wykorzystuje narzędzia tańca eksperymentalnego, sztuk performatywnych, dramaturgii i teatru.
Piotrowska zestawia choreografię z myśleniem konceptualnym. Interesują ją działania konfrontujące dualizmy umysłu i ciała, doświadczenia i obrazu, podmiotu i przedmiotu, humoru i powagi, indywidualnego i wspólnego. Fascynuje się pracą z politykami ciał i ich manifestacjami we współczesnym europejskim świecie widzianymi przez pryzmat historycznych reprezentacji oraz polityk ciał z obcych kultur.
Ma na swoim koncie spektakle: „Teraz" / 2007, „Tańcząc z Wrogiem" / 2007, seria UNKNOWN / 2008 – 2010, "break SZTUKA WOJNY" / 2010, „UNKNOWNS.SEANS" / 2011, film taneczny „Inside" / 2011, „The Forest"_work in progress / 2013, „Śmierć. Ćwiczenia i wariacje" / 2014, „Sorcery” / 2015, „Wspólne” / 2016.
Współpracowała m.in. z takim miejscami jak: Art Stations Foundation z Poznania, CSW Zamek Ujazdowski, Fundacja Burdąg, Fundacja Ciało/Umysł, Galeria Zachęta, Teatr Studio, Instytut Teatralny, Centrum Choreograficzne w Montpellier, Narodowe Centrum Tańca w Paryżu, Scena Narodowa w St. Brieuc.
Jest kilkukrotną stypendystką Instytutu Adama Mickiewicza, Art Stations Foundation oraz stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego programu “Młoda Polska” (2010) i programu „Stypendium Ministra” (2013). Jej spektakle brały dwukrotnie udział w Polskiej Platformie Tańca.
Członkini kolektywu warszawskich choreografów Centrum w Ruchu.

www.renatapiotrowska.pl

sorcery loga2