Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


20.06.2016 - 24.06.2016
Słodownia +2
Bush Hartshorn WARSZTAT Z FEEDBACKU Warsztat Stary Browar Nowy Taniec na Malcie

Warsztat odbędzie się w
Słodowni +2
w godzinach 10.00-14.00 

Jak rozmawiać (z artystami) o (ich) sztuce?
Poświęcony zagadnieniu i praktyce informacji zwrotnej (feedback’u) pięciodniowy warsztat dla wszystkich zainteresowanych – praktyków, teoretyków i publiczności! – ma na celu zwiększenie świadomości roli, jaką feedback odgrywa w procesie twórczym i rozwoju artysty. Zada także pytania o to kiedy i jak feedbacku praktykowanie - oferowanie i przyjmowanie - może okazać się szczególnie użyteczne i skuteczne.

hartshorn portrait

Warsztat stanowi wprowadzenie w podstawy Komunikacji Bez Przemocy (Non Violent Communication/NVC) oraz w główne założenia Programowania Neurolingwistycznego (NLP) - metod, które aplikować można zarówno w kontekście pracy twórczej, jak i w życiu codziennym. Zajęcia oparte będą głównie na formacie i z wykorzystaniem metodologii wymiany feedback’u Critical Response opracowanej przez amerykańską choreografkę Liz Lerman (a jeśli czas pozwoli, być może uda się także zgłębić inne metody i praktyki feedbacku).

Spotkania w ramach programu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie zaoferują uczestnikom możliwość pogłębionej refleksji nad zagadnieniem feedbacku oraz poznania jego narzędzi by, w oparciu o oglądane codziennie festiwalowe spektakle, zaoferować możliwość wspólnego doskonalenia feedbacku w praktyce.

Bush Hartshorn (Wielka Brytania) po wieloletniej karierze kierowcy ciężarówki, Bush studiował i ukończył w 1982 roku Dartington College of Arts na wydziale teatru. Od tamtej pory pracuje jako dramaturg, performer, kurator festiwali i dyrektor artystyczny instytucji kultury w Anglii, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Irlandii, a ostatnio w Danii, gdzie pełnił funkcję dyrektora artystycznego domu tańca Dansehallerne w Kopenhadze. W 2009 roku Bush ukończył także kurs trenerski z zakresu Relational Dynamics, który znacząco wzmocnił jego pracę jako opiekuna młodych artystów. Od stycznia 2015 roku  pracuje głównie jako  mentor wspierając początkujących choreografów m.in. w Australii, na Cyprze, w Anglii, Hiszpanii i Czechach.  Od jesieni 2015 jest także kuratorem programu tańca w  Sardegna Teatro w Cagliari (Włochy).
W 2013 roku Bush był opiekunem artystycznym 8. edycji Solo Projekt, Art Stations Foundation.   By Grażyna Kulczyk.
Poza tym wszystkim i wszystkiemu na przekór, Bush Hartshorn od zawsze jest kibicem Liverpool Football Club.

  • 10.06.2016
    20:00
    deadline zgłoszeń
    Warsztat z feedbacku z Bushem Hartshornem