Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


08.04.2017
12:00
Studio Słodownia +3

Bilety w cenie 20zł (dziecko + opiekun) do nabycia w punktach informacyjnych Starego Browaru, księgarniach Empik oraz na portalu ebilet.pl

Dalija Aćin Thelander, Keren Levi UP SIDE DOWN SPEKTAKL STARY BROWAR NOWY TANIEC DLA DZIECI

SBNT dla Dzieci

Spektakl dla dzieci od 4 do 7 lat odbęda sie o godzinie 12:00 oraz 14:00.

koncepcja i choreografia
Dalija Aćin Thelander, Keren Levi

muzyka Tom Parkinson

wideo Assi Weitz

występują Dorota Michalak, Krystyna LAMA Szydłowska, Zofia Tomczyk

koprodukcja
Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk (Polska)
Station Service for Contemporary Dance (Belgrad, Serbia)
Little Theatre Dusko Radovic (Belgrad, Serbia)
Weld (Sztokholm, Szwecja )
De Stilte - Theatre for Children (Breda, Holandia)

zdjęcia © Jakub Wittchen

przy wsparciu
Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Arts Grants Sweden; Stockholm Stad, Ministry of Culture of Republic Serbia

IMG 6703

Up Side Down to wciągający, interaktywny spektakl, który łączy doświadczenie tańca współczesnego oraz sztuk wizualnych dla najmłodszych widzów. Przedstawienie zaprasza dzieci do wspólnej przygody, której mogą przyglądać się, w której mogą aktywnie uczestniczyć, i na której bieg mogą wpływać. 
Ta szczególna zmysłowa podróż pozwala wyostrzyć i ucieleśnić dziecięcą percepcję. Minimalistyczna oprawa przedstawienia pobudza wyobraźnię i  wykorzystuje inspiracje znalezione w codziennych czynnościach i przedmiotach. Spektakl koncentruje się na interakcji i wspólnym działaniu: od przestrzeni do obiektów, od obiektów do ciała, od ciała do akcji, od akcji do tańca.

IMG 6881

Projekt jest efektem międzynarodowej współpracy, złożonej z twórczych poszukiwań, badań i ewaluacji, włączając w to próby z uczestnikami, do których jest adresowany. Współtwórczyniami spektaklu są poznańskie tancerki: Krystyna Szydłowska, Dorota Michalak i Zofia Tomczyk, które ruchem i gestami zapraszają do uczestnictwa dzieci.
Produkcja jest wspierana przez: De Stilte (Breda, Holandia) Art Stations Foundation (Poznań, Polska), Station Service for Contemporary Dance and Youth Center Belgrade, (Belgrad, Serbia), Weld (Sztokholm, Szwecja). Każdy z partnerów stworzył własną wersję spektaklu i zorganizował prezentacje prac.

portriate white2

Keren Levi (1972, Izrael) od 2004 roku działa na arenie międzynarodowej jako choreografka, której dorobek obejmuje m.in. „Territory” (2004, NL), spektakl stworzony we współpracy z muzykiem Tomem Parkinsonem i artystą multimedialnym Tammuzem Binshtockiem, opowiadający o tożsamości i nadawaniu ram (nagroda BNG), a także duet „Couple-Like” (2006, NL/BE) z belgijskim twórcą Ugiem Dehaesem. W 2007 r. Levi została zaproszona przez zagrzebski dom produkcyjny Tala do pracy nad „Out of Service”, spektaklem o geście wspólnego występowania z lokalną chorwacką obsadą. W tym samym roku powstał „The Prize Piece” jako efekt zamówienia-nagrody, którą Levi otrzymała za „Territory” i który o tym opowiada. W 2009 r. stworzyła i wykonała „Big Mouth”, wspólnie z izraelskimi artystami Orenem Laorem i Nivem Sheinfeldem, a następnie „Couple-Like # 2”, kolejny wspólny projekt z Dehaesem, który zdobył prestiżową holenderską nagrodę Silver Cricket za 2011 r. Wspólnie z Parkinsonem stworzyła również „Envelopes” opowiadający o pokrewieństwie między rodzeństwem oraz między muzyką a tańcem. Premiera tego spektaklu odbyła się podczas Spring Dance Festival Utrecht 2010. W 2012 r. powstał wideo-performans „The Dry Piece”, którego premiera miała miejsce podczas Festival a/d Werf i który zdobył nagrodę Dioraphte festiwalu De Nederlandse Dansdagen 2013. Również w 2013 r. Levi ponownie pracowała z Parkinsonem nad „To Band”, koncertem taneczno muzycznym pokazanym po raz pierwszy w ramach festiwalu Breakin'walls w amsterdamskim Frascati Theater. Nowe dzieło Levi pt. „Clubbing”, będące kontynuacją jej wieloletniej współpracy z Parkinsonem, miało swoją premierę w marcu 2015 r.
Keren Levi uczy techniki tańca współczesnego, body-work i choreografii w School voor Nieuwe Dansontwikkeling (SNDO) i na Wydziale Modern Dance w Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten (AHK), a także podczas festiwali oraz w programach dla tancerzy i zespołach w całej Europie. Niedawno ukończyła studia drugiego stopnia na kierunku Amsterdam Master of Choreography (AMCh).

dalija acin thelander

Dalija Acin Thelander zajmuje się intensywnymi badaniami w dziedzinie tańca współczesnego dla dzieci i niemowląt, dla których stworzyła szereg spektakli tanecznych oraz choreografię do instalacji dla niemowląt pt. „Baby Space” wystawianej dotychczas w Polsce, Serbii i Danii. Pracuje na polu sztuk performatywnych i szeroko rozumianej kultury tworząc  choreografie oraz spektakle teatralne. Obecnie koncentruje się na działaniach, które traktują choreografię jako poszerzoną praktykę z naciskiem na interakcję i współuczestnictwo. Od 2008 roku Dalija rozwija równolegle  praktykę choreograficzną skierowana do najmłodszej widowni, (także niemowląt) nie tylko tworząc, prowadząc warsztaty , ale i wykładając by promować  wagę  jak najwcześniejszych spotkań  ze sztuką. Swoje prace prezentowała na całym świecie podczas wielu międzynarodowych festiwali , m.in. w ramach Impulstanz, Tanz im August, Les Particules, Perforations, BITEF itd. W 2008 roku otrzymała nagrodę Prix Jardin d’Europe za spektakl “Handle with great care”w ramach wiedeńskiego festiwalu  Impulstanz. Dalija Acin Thelander, mieszka w Sztokholmie w Szwecji.