Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


27.06.2019
18:00
Galeria na dziedzińcu Starego Browaru

wstęp wolny

QUARTO THISENTANGLEMENT STARY BROWAR NOWY TANIEC NA MALCIE 2019

sbnt15 www logo2

Jubileusz
Stary Browar Nowy Taniec

120'
bez słów
wstęp wolny przez cały czas trwania instalacji

Pomysł, choreografia i wykonanie:
Anna af Sillén de Mesquita & Leandro Zappala

dramaturgia:
Igor Dobricic

kurtaor projektu:
Camilla Carlberg, Moderna Museet

dystrybucja:
Key Performance

koprodukcja:
Moderna Museet and MDT

przy wsparciu:
The Swedish Arts Council, Stockholm’s Culture Committee, The Stockholm County Council and The Swedish Arts Grants Committee

quarto SM

Dwa ciała oplecione w 1000 metrów czarnej liny. Praca nawiguje gdzieś w przejściowej przestrzeni „pomiędzy”, w której nieustanne metamorfozy masywnej, czarnej nici stale podważają podział na przedmiot i podmiot. Lina staje się lassem, batem, wężem, a następnie wielkim węzłem, wielowymiarowym wzorem, przypadkowym przestrzennym ornamentem, labiryntem, rozległym oplątaniem, skrywaniem i odkrywaniem; staje się ciałami, które łączy i dzieli. Praca ta jest drugą odsłoną 10-letniego projektu badawczego Rope.

QUARTO to artystyczny duet założony w 2003 roku przez Annę af Sillén de Mesquita i Leandro Zappalę. Artyści mieszkają między Brazylią a Szwecją. Stały dialog między dwoma różnymi krajami zmusza QUARTO do radzenia sobie z różnymi warunkami pracy, polityką, gospodarką, kulturami, infrastrukturami i konfrontując ich z ciągłymi wyzwaniami i niestałością koczowniczego stylu życia. Ich prace były pokazywane w muzeach, teatrach i galeriach na całym świecie. 2018 QUARTO otrzymało prestiżową  nagrodę Birgit Cullberg.