Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


17.09.2018
16:30
Studio Słodownia +3

Stała grupa warsztatowa
dla dzieci w wieku szkolnym
(od 7 do 10 lat).
Szczegółowe informacje
o zapisach pod adresem: dzieci@starybrowarnowytaniec.pl

UWAŻNE PANTERY TANIEC (DLA) DZIECI Regularne zajęcia ruchowe

SBNT dla Dzieci

Uważne Pantery 
grupa szkolna w wieku 
od 7 do 10 lat
w godzinach od 16:30 do 17:30

Zajęcia we wrześniu:
17 września
24 września

Zajęcia w październiku:
1 października
8 października
15 października
22 października
29 października

Zajęcia w listopadzie:
5 listopada
12 listopada
19 listopada
26 listopada

Zajęcia w grudniu:
3 grudnia
10 grudnia
17 grudnia

Dokumenty do pobrania:
- wzór umowy
- regulamin warsztatów
- zasady przetwarzania danych osobowych
- tabela opłat

Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci to pierwszy w Polsce cykliczny projekt koncentrujący się na rozwoju nurtu tańca współczesnego dla dzieci. W ramach projektu od 2011 roku w Starym Browarze odbywają się warsztaty ruchowe oraz prezentowane najciekawsze spektakle taneczne przygotowane z myślą o dziecięcej publiczności. Wiemy co słychać w światowych trendach dotyczących edukacji tańca i chcemy tę wiedzę wykorzystać do stworzenia stałej grupy zajęciowej dla dzieci.

Od września zapraszamy na regularne zajęcia taneczne dla dzieci. Spotkania prowadzone będą przez Hannę Bylkę-Kanecką oraz Aleksandrę Bożek-Muszyńską, artystki mające bogate, międzynarodowe doświadczenie w twórczej pracy z dziećmi i współpracujące w ramach kolektywu Holobiont. Poprzez zabawy ruchowe i swobodną improwizację, zajęcia staną się przestrzenią do rozwijania wyobraźni i świadomości ciała, uwalniania wulkanu dziecięcej energii, ekspresji twórczej i przede wszystkim do radości!

Roztańczone dzieciaki w ruch!

taniec dla dzieci 2

Kiedy?
Zajęcia odbywać się będą regularnie i w stałej grupie, co pozwoli na zbudowanie bezpiecznej i komfortowej atmosfery kreatywnych działań.
Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 17 września 2018 (możliwość dołączenia do grupy w późniejszym terminie do momentu wyczerpania miejsc).
Zajęcia grupy szkolnej Uważne Pantery dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat, odbywać się będą w poniedziałki w godz. 16:30 - 17:45.

Zajęcia od 17 września do 29 października poprowadzi Hanna Bylka-Kanecka. Zajęcia od 5 listopada do 17 grudnia prowadzone będą przez Aleksandrę Bożek-Muszyńską (w asyście Hanny Bylki-Kaneckiej).
Jeśli Państwo dziecko chce tańczyć, a jest za małe do grupy szkolnej, zapraszamy na zajęcia grupy przedszkolnej - Skoczne Łasice.

Gdzie?
Zajęcia będą się odbywać w przepięknym, profesjonalnie wyposażonym i bardzo przestrzennym Studio Słodownia + w Starym Browarze.
Prosimy o wzięcie dla dziecka stroju niekrępującego ruchów. Podczas zajęć jesteśmy boso (ewentualnie w antypoślizgowych skarpetkach).

Jak zapisać się na zajęcia?
Pierwsze zajęcia pokazowe są zawsze bezpłatne. Koszt uczestnictwa w jednym warsztacie to 25,00 zł.
Cały cykl (od września do grudnia) składa się z 14 zajęć w łącznej cenie 325,00zł (płatność w dwóch transzach z uwzględnieniem możliwości późniejszego dołączenia do grupy).
Szczegółowe informacje o zapisach pod adresem: dzieci@starybrowarnowytaniec.pl

Hana i Ola

Hanna Bylka-Kanecka, ur. w 1986 roku w Poznaniu. Mama, teatrolożka, choreografka, performerka, doktorantka kierunku wiedza o teatrze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Laureatka stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w nauce, stypendium Alternatywnej Akademii Tańca 2016 i 2017 oraz stypendium Erasmus, dzięki któremu przez rok studiowała na paryskiej Sorbonie. Ukończyła specjalizację programowanie i produkcja interdyscyplinarnych projektów teatralnych. W pracy magisterskiej analizowała status obecności małych dzieci w przedstawieniach kierowanych do dorosłych widzów. Jej rozprawa doktorska dotyczyć będzie tańca eksperymentalnego dla dzieci. Współzałożycielka kolektywu Holobiont, w ramach którego wraz z Aleksandrą Bożek-Muszyńską zadebiutowała interaktywnym spektaklem DOoKOŁA (2017, produkcja Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, koprodukcja Malta Festiwal Poznań). Rok później w warszawskim Teatrze Ochoty powstała ich kolejna praca Księżycowo. Obecnie w ramach kolektywu pracuje nad nowym projektem, którego premiera odbędzie się w grudniu w Studio Słodowania +3. Oprócz uczestnictwa w licznych warsztatach, w 2016 roku ukończyła roczny kurs choreografii eksperymentalnej Choreografia w Centrum, organizowanym przez warszawskie Centrum w Ruchu. Uczestniczyła również w trzymiesięcznym intensywnym kursie performansu fizycznego SMASH#9 (2017) w Berlinie, gdzie miała okazję uczyć się miedzy innymi od Marii F. Scaroni, Anny Nowickiej, Alessia Castellacci, Jareda Gradingera, Diego Agullo. W listopadzie rozpocznie roczne studium praktyk somatycznych w pracy z dziećmi w berlińskiej Somatische Akademie.
 
Aleksandra Bożek-Muszyńska - tancerka, choreografka, performerka, instruktor tańca współczesnego, trener biznesu, filolożka, uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych. Od kilku lat prowadzi regularne zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji, gimnastykę dla seniorów oraz tworzy autorskie choreografie i jest aktywna na polskiej scenie tańca i performansu. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015, 2016 i 2017 realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk oraz Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie w 2015 roku. Od 2007 związana z warszawskim Teatrem „Mufmi” Anny Piotrowskiej, gdzie aktualnie jest koordynatorem do spraw artystycznych i instruktorem. Zdobywczyni wielu nagród w konkursach choreograficznych (m. in. The Best Solo 2014 za solo "I know №Thing" na międzynarodowym festiwalu Solo & Duo w Budapeszcie) i tanecznych. Jej prace były prezentowane m. in. w Berlinie, Budapeszcie, Krakowie, Warszawie i Wiedniu. Jako freelancer współpracowała m.in. z: Rebeccą Lazier ("There Might Be Others"), Anną Godowską i Sławkiem Krawczyńskim ("Bataille i świt nowych dni"), czy Yoshiko Chumą ("Dead end - Ponderosa"). Od 2016 roku współpracuje z Fundacją Strefa Wolnosłowa z Warszawy, gdzie prowadzi regularne warsztaty z tańca i świadomości ciała dla dużych grup międzynarodowych i międzypokoleniowych, nie związanych zawodowo z tańcem. W 2017 roku brała udział w projekcie „Poruszyć siebie”, skierowanym do grupy chłopców w wieku 13-18 lat z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ryszewku, gdzie prowadziła autorskie warsztaty „Ruchome ślady”. W 2017 roku wraz z Hanną Bylką-Kanecką założyła kolektyw Holobiont, którego celem są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe.