Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


10.11.2014
Polska Platforma Tańca 2014

Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Sukcesy spektakli Art Stations Foundation na Polskiej Platformie Tańca 2014 w Lublinie

Wczoraj w Lublinie zakończyła się Polska Platforma Tańca – trzydniowy przegląd najciekawszych produkcji tanecznych powstałych w Polsce lub zrealizowanych przez polskich choreografów. Najważniejsze nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jury przyznało dwóm spektaklom wyprodukowanym przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk: „Niżyński. Święto snów” oraz „Insight”.

Niyski. wieto snow fot. Jakub Wittchen
Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za spektakl dla Sławka Krawczyńskiego, Anny Godowskiej i Tomasza Wygody, oraz za wykonanie dla Tomasza Wygody (Nizyński. Święto snów)

Janusz Orlik Insight 1 cJakub Wittchen
Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za choreografię: Janusz Orlik i Joanna Leśnierowska (INSIGHT)

PPT 2014 2

Polska Platforma Tańca jest jednym z najważniejszych spotkań polskiego środowiska twórców tańca współczesnego i klasycznego. Platforma ma formę konkursu, której finałem jest kilkudniowy przegląd najlepszych produkcji polskiej choreografii.
Organizatorem czwartej edycji Platformy był Instytut Muzyki i Tańca oraz Centrum Kultury w Lublinie. Dotychczasowe odsłony przeglądu odbywały się w Poznaniu, a ich gospodarzami byli Centrum Kultury Zamek oraz Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

Spektakle „Niżyński. Święto snów” oraz „Insight” zostały wyprodukowane w 2013 roku.