Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


26.04.2019
18:00
Komuna Warszawa

info

Agata Maszkiewicz STILL LIFE ON TOUR: Warszawa

sbnt15 www logo2

Jubileusz
Stary Browar Nowy Taniec

Pomysł/choreografia/taniec:
Agata Maszkiewicz

Wideo:
Henri Emmanuel Doublier

Kostiumy:
Sofie Durnez

Muzyka:
Wouh Nicolas Jaar, Gosh Jamie XX

Muzyka oryginalna:
Goneril & Coccon/Christophe Demarthe; remiks Vincent Tirmarche

Reżyseria dźwięku:
Goneril

Produkcja:
Teatr L’Avant-Scène Cognac, Francja

Koprodukcja:
Maison de la Culture Amiens/Francja, Art Stations Foundation, Poznań

Rezydencja:
BUDA Art Center Kortrijk/Belgia; przy dofinansowaniu Ministerstwa Kultury – DRAC Nouvelle-Aquitaine/Francja oraz wsparciu kolektywu SUPERAMAS

Premiera:
12/13 października 2017, festiwal Konfrontacje Teatralne, Lublin

fotografia:
Martial Moroux

03 Still Life Martial Mouroux SM

Still life to spektakl, który skupia się na relacji człowieka z codziennymi przedmiotami i naturą.  W godzinnym wywiadzie/performansie, Agata przywołuje do życia wypowiedzi Alexa, Jenny, Marco i Emmy na temat ich najbliższego otoczenia, natury rzeczy oraz śmierci. Na scenie, unikając fizycznej obecności przedmiotów, tancerka poprzez ruch stara się odnieść do pytań postawionych swoim rozmówcom. W efekcie kolażowa kompozycja tańca, światła, kostiumów oraz projekcji wideo staje się Martwą Naturą per se.

Agata Maszkiewicz, choreografka i performerka. Absolwentka Institute of  Dance Arts w Linz oraz ex.er.ce. w  Centrum Choreograficznym w Montpellier. Stypendystka Dance Web 2006. Uczestniczka europejskich programów Modul Dance (2012)  oraz Identity.move! (2013/2014). Od 2017 zrzeszona artystka teatru l’Avant Scene w Cognac. Regularnie pracuje z Art Stations Foundation w Poznaniu. Obok własnej pracy choreograficznej, tworzy z innymi artystami m.in. z kolektywem Superamas, Weroniką Szczawińską i Agnieszką Jakimiak. Jej prace były pokazywane na wielu festiwalach w Polsce oraz w Europie. 

Vincent Tirmarche, urodzony w  1965, pracuje głównie w Austrii, Belgii oraz Francji. Między 1986 a 1989 studiował na wydziale Kino i Literatura na uniwersytecie Jussieu PARIS 7 oraz  w 2002 na wydziale Digital Arts  w l'Ecole Supérieur de l'Image, Angoulème we Francji.Twórca filmowy, muzyk oraz performer. Od 1988 pracował nad wieloma produkcjami teatralnymi we Francji. Od 2000 jest członkiem francusko/belgijsko/austriackiego kolektywu SUPERAMAS. Pracuje z Agatą regularnie jako dramaturg oraz twórca wideo od jej pierwszego solo POLSKA.