Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


26.02.2019 - 31.03.2019
ogłoszenie wyników
Solo Projekt Plus 2019 - rezydenci programu

spp 2019

Niniejszym Art Stations Foundation ogłasza, że decyzją opiekuna artystycznego programu Solo Projekt Plus 2019, Daliji Aćin Thelander (Serbia) oraz kuratorki programu performatywnego Stary Browar Nowy Taniec, Joanny Leśnierowskiej, rezydentami tegorocznej edycji i beneficjentami stypendium SPP zostają: Martyna Lorenc i Rafał Pierzyński.

Martyna portret2

Martyna Lorenc - artystka sztuk performatywnych. Ukończyła studia z kognitywistyki na UAM w Poznaniu oraz studia z tańca współczesnego i pedagogiki na uniwersytecie Antona Brucknera w Linz w Austrii. Współpracowała długofalowo z C.O.V. Company Off Verticality/Rose Breuss i Editta Braun Company oraz z choreografami takimi jak: Alexander Gottfarb, Rosalind Crisp, Alexandra Waierstall, Georg Blaschke, David Zambrano oraz innymi. Tworzy własne prace choreograficzne ("Garden of desires"), prace w eksperymentalnych formatach (sesje klubowe, spektakle improwizowane, itp.) oraz angażuje sie w projekty interdyscyplinarne na pograniczu nauki, głównie nauk kognitywnych, i praktyk ruchowych. Od 2018 roku współtworzy kolektyw artystyczny Lab On Stage.

portret pierzynski SM

Rafał Pierzyński - Tworzy queerowe performance, kolaże, obrazy, teksty, piosenki. Razem z Agą Pędziwiatr współtworzy projekt DIVAS. Ukończył Stage Dance i Movement Studies and Performance w Institute of Dance Arts (IDA) na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linzu. Tam też zdobył tytuł magistra dzięki pracy badawczej i pisemnej zatytułowanej: „Embodied Communication - attending to the modes of touch”. Dotykanie jest jednym z najważniejszych tematów jego twórczości i badań. Odbył liczne rezydencje artystyczne oraz prowadził warsztaty w ramach między innymi: SDC residency w Madrycie i Casablance, S.T.R.E.T.C.H. Festival w Berlinie, a także na Uniwersytecie w Linzu i w ramch Message Salon Embassy Esther Eppstein w Zurichu, gdzie stworzył także zin „Touching”. Pracował jak performer z Cie. Off Verticality / Rose Breuss, Virgilio Sieni Company, Danielem Hellmannem; Eleną Giannotti, Alexem Baczyńskim-Jenkins, Anną Nowak, Ewą Dziarnowską.