Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


27.02.2017
ogłoszenie wyników
Solo Projekt Plus 2017 - rezydenci programu

solo projekt plus

Niniejszym Art Stations Foundation ogłasza, że decyzją opiekuna artystycznego programu Solo Projekt Plus 2017, Guya Coolsa (Belgia) oraz kuratorki programu performatywnego Stary Browar Nowy Taniec, Joanny Leśnierowskiej, rezydentami tegorocznej edycji i beneficjentami stypendium SPP zostają: Przemek Kamiński, Krystyna Lama Szydłowska, Kasia Wolińska

PKaminski Patrycja Panik sm
fot. Patrycja Płatnik

Przemek Kamiński - performer i choreograf. W 2016 roku kończył studia choreograficzne w HZT Inter-University Centre for Dance w Berlinie. Jego ostatnie prace to: stworzony we współpracy z Martą Ziółek i Mateuszem Szymanówką spektakl So Emotional (Nowy Teatr, Warszawa) oraz Nowe nieskończone solo na obuwie sportowe, czas przeszły i grupę osób, stworzone we współpracy z Mateuszem Szymanówką w ramach wystawy Let’s Dance w Art Stations Foundation w Poznaniu. Jego inne prace prezentowane były m.in. w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu, Galerii Labirynt w Lublinie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Hamburger Bahnhof w Berlinie, podczas Prague Quadrennial of Performance Design and Space czy Malta Festival w Poznaniu. Był rezydentem I.C.I./CCN w Montpellier oraz Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego (art quarter budapest, Budapeszt); brał udział w programach badawczych, m.in. w Reseach Academy (Uniwersytet Sztuki w Zurychu) prowadzonej przez Scotta deLahuntę i Karin Harrasser; XXI edycji Artists Research Laboratory (Fondazione Antonio Ratti, Como) z wizytującymi profesorami: Yvonne Rainer i Andreą Kleine czy Laboratorium Choreograficznym: Borderbodies z Meg Stuart (Tanzwerkstatt, Monachium). W 2012 roku był stypendystą Alternatywnej Akademii Tańca Art Stations Foundation w Poznaniu. Od 2014 roku regularnie współpracuje jako tancerz z berlińską choreografką Isabelle Schad. Występował również w projektach takich artystów, jak: Juan Dominguez Rojo, Krzysztof Garbaczewski, Nicole Seiler, Kirstine Kyhl Andersen, Harakiri Farmers (Dominika Knapik, Wojciech Klimczyk), Julian Weber i inni.

lama
fot. Damian Christidis

Krystyna Lama Szydłowska - absolwentka Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu (kierunek kompozycja i techniki tańca), stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015 Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, aktualnie studentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku Choreografia (studia drugiego stopnia). Pracowała między innymi z Isabelle Shad przy spektaklu “Collective Jumps”, Daliją Aćin Thelander i Keren Levi “Up side down”, Janem Komasą i Mikołajem Mikołajczykiem “Ksenofonia,"Symfonia dla Innego.” Martą Górnicką "Hymn do Miłości" oraz z Januszem Orlikiem, Witoldem Jurewiczem, Teatrem Fuzja i wieloma innymi. Od 2009 roku prowadzi taneczne zajęcia oraz warsztaty z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi oraz seniorami. Angażuje się w liczne wolontariaty.
Uczestniczyła w wielu warsztatach i coachingach tanecznych (m.in. Wim Vandekeybus, Rosalind Crisp, Peter Pleyer, Colleen Thomas Young, Rebecca Lazier, Jared Gradinger, Angela Schubot). Tworzy własne choreografie; ("How to grow", "Rytm przestrzeni", „Pamiętniki z wakacji”, “Pogłos”) Działa na pograniczu dyscyplin ("Długi stół - posiłek performatywny" przy współpracy z Dawidem Dąbrowskim). Wraz z Zofią Tomczyk powołały do życia Fundację KINESTREFA by wspólnie tworzyć, zdobywać wiedzę oraz dzielić się tym co już wiedzą (“Banalnie Łatwy Trik” i “Syrenada”) Życiowo i zawodowo od zawsze związana z Poznaniem, a od 2015 współtworzy Miejsce Kultury - Centrum Amarant. Szuka nieskończoności w ruchu ale przede wszystkim prawdy i jego autentyczności.

wolinska sm

Kasia Wolińska, urodzona w Gdańsku. Absolwentka wydziału Tańca i Choreografii Akademii Muzycznej w Łodzi, Wydziału Antropologi Kultury Uniwersytetu Łódzkiego oraz wydziału Tańca i Choreografii w HZT Berlin.
Dancewebberka 2015. Od stycznia 2013 związana z projektem Hi Mary, który został zaprezentowany w Berlinie, Gdańsku, Kaliszu, Łodzi, Warszawie, Amsterdamie i Kopenhadze. Rezydentka Centro Selva w Peru w 2014 roku oraz festiwalu transeuropa 2015 w Niemczech. Uczestniczka programu Global Practice Sharing ( Movement Research/ Art Station Foundation) w Nowym Yorku.
Pracowała z Rosalind Crisp, Vincent Bozek, Julią Plawgo, Agatą Siniarska, Lea Martini, Martin Hansen, Ivo Serra, Eva Tanko, Diego Agullo, Tatianą Kamieniecka, Ulą Zerek, Pere Faura.