Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


SOLO PROJEKT PLUS 2016

spp

KALENDARIUM PROJEKTU

31 stycznia 2016
ostateczny termin składnia aplikacji  

26-28 lutego 2016
warsztat selekcyjny  

20 czerwca - 1 lipca 2016
obowiązkowe konsultacje z coachem

lipiec 2016
rezydencje/próby (Studio Słodownia +3, Poznań)

od 21 listopada 2016
rezydencje/próby w stronę premiery (obowiązkowo w Poznaniu od 28.11)   

10.12.2016
termin premier Solo Projekt Plus

solo projekt plus 2016 grafika profile Ania Nowak

Ania Nowak - uprawia choreografię myśli, języka i sytuacji. Obecnie zajmuje ją aspekt czasowości w sztukach performatywnych oraz miłość jako sposób generowania wiedzy. Za istotną część swojej działalności uznaje uczestniczenie w nieformalnych strukturach wymiany i współpracy z innymi artystami oraz rozwijanie praktyk feministycznych. Jej ostatnia choreografia "Offering What We Don't Have To Those Who Don't Want It" miała swoją premierę na festiwalu Tanztage 2016 w Berlinie. Inne prace pokazane zostały m.in. w Amsterdamie, Barcelonie, Sztokholmie, Poznaniu i Berlinie. Pracowała przy tworzeniu choreografii do ceremonii otwarcia Pierwszych Igrzysk Europejskich w Azerbejdżanie; była rezydentką CK Zamek w Poznaniu i, wraz z Martinem Hansenem, Dancehouse Melbourne. Jest stypendystką programu Danceweb w ramach festiwalu Impuls Tanz 2014 w Wiedniu. Ukończyła studia filologiczne na UJ w Krakowie oraz choreograficzne w berlińskim Inter-University Center for Dance (HZT).
http://technologiesoflove.tumblr.com


Katarzyna Sitarz tancerka, performerka, choreografka, instruktorka, podróżniczka.  Urodzona w Szczecinie, gdzie od wczesnych lat rozpoczęła edukację muzyczną, taneczną i artystyczną. Studiowała filologię słowiańską na Uniwersytecie Wrocławskim oraz ukończyła CODARTS/ Rotterdam Dance Academy, kształcąc się na wydziale tańca i choreografii. W 2007 r. za swoją pracę "When the last candle is blown out…" została wyróżniona nagrodą publiczności na 8th Solo Dance International Festival w Budapeszcie oraz podwójną nagrodą za wykonanie i choreografię na 11th International Solo­Dance­Theater Festival w Stuttgarcie. Występowała między innymi w Holandii, Niemczech, Czechach, Polsce i Brazylii. Stypendystka holenderskiego Ministra Kultury i Edukacji (Huygens Program), polskiego Ministra Kultury i Edukacji (Młoda Polska) oraz kilkakrotnie Prezydenta Miasta Szczecin. W 2010 została nominowana do programu The Rolex Mentor and Protégé Arts Initiative (USA/Szwajcaria), gdzie miała przyjemność poznać i pracować z amerykańską choreografką Trishą Brown. Stypendystka DanceWeb 2010 przy ImPulsTanz Festival w Wiedniu. W 2011, dzięki Tanja Liedtke Foundation, wyjechała do Australii, gdzie odbyła rezydencję artystyczną, pracując nad "home project" oraz współpracowała z australijską choreografką Lucy Guerin.  Wraz z zespołem 17th ASEF University (Asian­European Foundation), stworzyła w Malezji wystawę fotograficzną na temat światowego niematerialnego dziedzictwa narodowego. W 2012  zaproszona zostala do OMI International Dance Collective w Ghent, USA a w 2013 uczestniczyla w pierwszej edycji eksperymentalnego programu sztuk performatywnych - SMASH Berlin. Katarzyna jest jedna z inicjatorek niezależnego amsterdamskiego kolektywu Area59, ktory stanowi platformę artystycznej wymiany, współpracy oraz regularnego szeroko pojętego treningu performatywnego.

OPIEKA ARTYSTYCZNA
Opiekę artystyczną nad uczestnikami programu Solo Projekt Plus w roku 2016 sprawować będzie brytyjski dramaturg i kurator Bush Hartshorn.

Moja praktyka jako coacha opiera się na metodzie Relational Dynamic wykorzystującej zasady komunikacji bez przemocy (non-violent communication) oraz programowania neurolingwistycznego (NLP). Jako coach zakładam, że osoba z którą pracuję tak naprawdę posiada odpowiedzi na wszystkie nurtujące ją pytania. Poprzez serie pytań i refleksję nad udzielanymi odpowiedziami wspólnie dążymy do konkretnych, „własnych” (owned) decyzji, które pozwalają artystom stworzyć ICH najlepszy spektakl. Poza tym służę także za rezonans dla wszystkich pomysłów, którymi artysta chce się podzielić. Jest dla mnie bardzo ważnym, by podążać za nim w te obszary, które on sam chce eksplorować. Jestem bardzo podekscytowany i zaintrygowany rezultatem naszych konwersacji.

Bush Hartshorn / Wielka Brytania/  studiował i ukończył w 1982 roku Dartington College of Arts na wydziale teatru. Od tamtej pory pracuje jako dramaturg, performer, kurator festiwali i dyrektor artystyczny instytucji kultury w Anglii, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Irlandii i Danii. Obecnie  jest szefem Działu Rozwoju artystycznego w Dance Base  w Edynburgu oraz kieruje  Departamentem Tańca Teatro Sardegna w Cagliari (Sardynia).

W  2009 roku Bush ukończył kurs trenerski z zakresu Relational Dynamics, który znacząco wzmocnił jego pracę jako opiekuna młodych artystów. Od stycznia 2015 roku  miał przyjemność wspierać początkujących choreografów m.in. w Australii, na Cyprze, w Anglii, Skandynawii, Hiszpanii, Czechach i w Polsce ( w 2013 roku Bush był opiekunem artystycznym 8. edycji Solo Projekt). Poza tym wszystkim, Bush Hartshorn od zawsze jest kibicem Liverpool Football Club.