Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


12.12.2015
18:00
Studio Słodownia +3

Bilety w cenie 15zł i 10zł (ulgowe) dostępne w Punktach Informacyjnych Starego Browaru oraz na ebilet.pl
Double bill - jeden bilet na obydwa spektakle.

AGNIESZKA KRYST | PAWEŁ SAKOWICZ SOLO PROJEKT PLUS 2015 WIECZÓR PREMIER

12 grudnia | godz. 18:00 |

Studio Słodownia +3

Agnieszka Kryst
'Partytura'

Paweł Sakowicz 
'TOTAL'

Double bill - jeden bilet na obydwa spektakle.
bilety w cenie 15zł i 10zł (ulgowe) dostępne w Punktach
Informacyjnych Starego Browaru oraz na ebilet.pl

spp2015 3 
"Do stworzenia tańca potrzebna jest „przede wszystkim głowa” 

Te słowa angielskiego choreografa Jonathana Burrowsa stały się mottem naszego programu, zachęcając artystów do podejmowania artystycznego ryzyka, skupienia się na refleksji i (auto)refleksji.
Pogram rezydencyjny Solo Projekt wspiera młodych polskich twórców tańca w poszukiwaniu własnego języka artystycznego od 2006 roku.
Rozszerzenie formuły, a tym samym początek Solo Projekt Plus, to nasza odpowiedź na potrzebę pracy artystów nad większymi formami choreograficznymi, którzy od 2015 roku mogą stworzyć
w Starym Browarze także duet i trio.

Choć decyzją opiekuna artystycznego - serbskiej choreografki Daliji Acin Thelander - wygrała znów dwójka znakomitych solistów, wierzymy, ze juz wkrotce Solo Projekt Plus zainspiruje polskich tancerzy do pracy nad spektaklami o większej skali.

Solo Projekt Plus 2015 | Opiekunka artystyczna
Daliji Acin Thelander

405504 2848842535069 732842789 n

Dalija Aćin Thelander ur. 1974 roku, jedna z najbardziej interesujących współczesnych choreografek pracujących na obszarze twórczości dla dzieci. Ukończyła szkołę baletową w Belgradzie. Wwiedzę, doświadczenie i umiejętności zdobywała podczas wielu warsztatów i rezydencji w całej Europie. Prezentowała swoje prace na prestiżowych międzynarodowych festiwalach, takich jak Impulstanz, Tanz im August, Urban Festival (Kiasma), a także na najważniejszych festiwalach w Serbii, takich jak BITEF, BELEF, Infant. Współpracowała z wieloma reżyserami i międzynarodowymi artystami. Stworzyła kilka przedstawień tanecznych dla dzieci, w tym dwa spektakle tańca dla niemowląt, spośród których „The book of roaming” został nagrodzony na serbskim Festiwalu TIBA. Ze swoimi przedstawieniami dla dzieci z ogromnym powodzeniem występowała m.in. w Japonii i Korei.