Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


SBNT DLA DZIECI 2013

kurator
Alicja Morawska-Rubczak

koordynator
Sandra Lewandowska

Po dwóch udanych edycjach, setkach roztańczonych widzów i kilkudziesięciu spotkanych artystach, dla których tańczenie dla dzieci jest największą pasją ich życia, chcemy rozwijać projekt i zapewnić naszej małej publiczności comiesięczne ruchowe spotkania. Dlatego opracowaliśmy cykl warsztatów rozwijających kreatywność dzieci, łączących taniec, język, sztuki plastyczne i nowocześnie pojmowaną muzykę. Warsztaty prowadzone będą przez grupę polskich choreografów i muzyków, doświadczonych w pracy z dziećmi: Aleksandrę Borys, Monikę Kiwak, Janusza Orlika, Martę Romaszkan, Dominikę Szalę-Wentland, Patryka Lichotę, Wojciecha Morawskiego i Łukasza Szałankiewicza. Tematyka, wokół której będą koncentrowały się te spotkania to: improwizacja kontaktowa dla całych rodzin, ruch słów dla przedszkolaków, przestrzeń w ruchu / ruch w przestrzeni, plastyka ruchu, słowa i dźwięku.

CompagniaTPO ThePaintedGarden cDavideVenturini3

Odbywające się regularnie w każdą 3 sobotę miesiąca warsztaty, połączone będą również z prezentacjami najciekawszych spektakli zagranicznych i polskich, przygotowanych z myślą o dzieciach w wieku od kilku miesięcy do 6 lat. Umożliwi to dzieciom spotkanie ze świetną ofertą artystyczną, a dla polskich tancerzy stanie się możliwością poznania prac najciekawszych twórców nurtu teatru tańca dla dzieci.

Harmonogram zajęć w pierwszej połowie 2013 roku: 19 stycznia 2013, 16 lutego 2013, 16 marca 2013, 20 kwietnia 2013, 18 maja 2013. Wszystkie zajęcia odbywają się w soboty. Wejściówka na warsztaty w cenie 5 złotych.

Patronat

dzieci qlturka8  dzieci czasdzieci8 taniecpolskapl8