Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


SBNT DLA DZIECI 2012

Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci jest pierwszym w Polsce cyklicznym projektem koncentrującym się na rozwoju nurtu teatru tańca współczesnego dla dzieci. Po sukcesie zeszłorocznej edycji, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem widzów, już w lutym tego roku rozpoczynamy drugą odsłonę programu koncentrującego się na prezentacji najciekawszych światowych wydarzeń teatru tańca dla młodej publiczności. Taniec współczesny to świetny sposób komunikacji z dziećmi w każdym wieku, dlatego również w tym roku przygotowaliśmy ofertę zarówno dla widzów kilkumiesięcznych, jak i nastoletnich. Chcemy też zaktywizować starszą publiczność, pozwolić rodzicom, pedagogom czy pasjonatom tańca aktywnie uczestniczyć w naszym projekcie, dlatego budując program nie zapomnieliśmy o nich. Będziemy taniec oglądać, bawić się nim, ale również go uczyć. Oferta spektaklowa poszerzona została o propozycje warsztatowe dla dzieci i dorosłych. Zaprosiliśmy najlepszych pedagogów i choreografów ze świata do poprowadzenia kreatywnych zajęć ruchowych dla naszej publiczności.

DZIECI BaraLatalovaAndComp4

Już w lutym najmocniej roztańczone i zaczarowane ferie w mieście. W tym roku zaczynamy nasz projekt magicznie, od pokazu jednego z najbardziej nietypowych przedstawień teatru tańca dla dzieci na świeci. „Wonderland” to otwarty spektakl, który widownia współtworzy z artystami – choreografami, tancerzami, muzykami, reżyserami światła. Temu zaczarowanemu projektowi tanecznemu z Holandii, towarzyszyć będą warsztaty ruchowe dla dzieci od 3 do 6 roku życia oraz ich rodziców. Na ferie zimowe przygotowaliśmy także ofertę dla starszych dzieci. Na Małą Akademię Tańca zapraszamy wraz z najlepszymi choreografami i pedagogami ze świata Mamadou M’Baye i Nadją Puttner, którzy obok warsztatów dla młodych widzów poprowadzą również otwarte lekcje dla tancerzy i wszystkich dorosłych zainteresowanych rozwijaniem ekspresji ruchowej.

Do wzięcia udziału w przygotowanych wydarzeniach zachęcamy nie tylko dzieci i ich rodziców, ale również pedagogów i artystów zainteresowanych tworzeniem choreografii dla najmłodszych odbiorców oraz osoby piszące o teatrze i tańcu, które chciałyby przyjrzeć się temu wyjątkowemu projektowi.

Kurator: Alicja Morawska-Rubczak

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

mkidn25

Patronat medialny

dzieci czasdzieci11 dzieci qlturka15 taniecpolskapl11