Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


19.01.2013
12:00
Studio Słodownia +3
Janusz Orlik Ruch i zabawa Warsztaty

wiek
5-7 lat

czas trwania
80 minut

wejściówki
5 zł/osoba
do nabycia w punktach informacyjnych w Pasażu i Atrium Starego Browaru

 

Warsztat Janusza Orlika sięga po naturalny ruchowy i zabawowy potencjał dzieci. Choreograf zamiast skomplikowanej lekcji tańca chce zaproponować małym uczestnikom zajęć dużo spontanicznych ćwiczeń, gier ruchowych i naturalnych form aktywności. Dla urozmaicenia zajęć poza działaniem własnymi ciałami, będziemy wykorzystywać również rekwizyty. Sprawdzimy jak proste przedmioty mogą rozruszać nie tylko ciało, ale również wyobraźnię.

Do udziału w warsztatach zaproszeni są również rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci, nie tylko w roli obserwatorów, ale również aktywnych uczestników. 

Janusz Orlik po ukończeniu warszawskiej szkoły baletowej studiował w Brucknerkonservatorium Linz (Austria). Podczas studiów rozpoczął pracę w zespole młodych tancerzy x.IDA Dance Co. Występował w produkcjach choreografów takich jak Olga Cobos, Peter Mika, Catherine Guérin, Rebekka Murgi, Nicole Caccivio, Charlotte Vincent. Od 2002 r. jest stałym członkiem Vincent Dance Theatre (Wielka Brytania).

Janusz tworzy również własne prace choreograficzne. Jest autorem spektakli „Exérèse monobloc” (2004), „a bliźniego swego jak siebie samego” (2006), „Live on stage” (2008), „Święto wiosny” (2011). W 2007 roku wystąpił w spektaklu towarzystwa gimnastycznego „nic”. W 2009 roku wziął udział w spektaklu „Happy” Nigela Charnocka, będąc jednocześnie asystentem choreografa. Rok później dołączył do grupy Ugo Dehaesa, Kwaad Bloed (Belgia), występując w spektaklu „Forces”. W 2011 roku dołączył do Nigel Charnock + Company (Wielka Brytania) rozpoczynając pracę nad spektaklem „Ten Men”. W 2011 roku współpracował przy tworzeniu i wystąpił w „Rekonstrukcji” Joanny Leśnierowskiej. W 2012 roku wziął udział we wznowieniu „Horsemeat” Gary Clarke’a (Wielka Brytania). Pozostałe prace to m.in. „Wysokie obcasy” dla zespołu baletowego Opery Krakowskiej, „Alfa” dla Sceny Tańca Współczesnego z Poznania, „Adagio” dla Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Poza pracą sceniczną Janusz prowadzi warsztaty taneczne w szkołach tańca oraz innych placówkach edukacyjnych w kraju i za granicą. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2011.

Był pierwszym polskim choreografem prowadzącym zajęcia z dziećmi i młodzieżą w ramach projektu Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci.

Warsztaty zostaną udokumentowane przez fotografa.

W razie pytań prosimy o kontakt: dzieci@starybrowarnowytaniec.pl.

dzieci qlturka dzieci czasdzieci taniecpolskapl