Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


17.08.2013
12:00
Studio Słodownia +3

5zł/osoba

Korina Kordova Ruch i wyobraźnia Warsztaty

wiek
4-5 lat
6-8 lat 

czas trwania
75 minut

patronat medialny

To nieograniczona dziecięca wyobraźnia podsuwa wszystkie pomysły choreograficzne, a prowadząca warsztaty staje się przewodnikiem i organizatorem tego niezwykłego świata ruchu. Poprzez połączenie znanych dzieciom, ale i zupełnie niespotykanych gier ruchowych, ze spontanicznym działaniem ciała, warsztaty wyzwalają w najmłodszych radość wspólnego bycia razem, swobodę działań i dają im ogromną satysfakcję w kreowaniu ruchowego świata. Otwartość prowadzącej na pomysły dzieci, jej zdolność komunikowania się z nimi poprzez ruch, nie ogranicza dzieci, rozwija ich naturalny potencjał, ale jednocześnie uczy zdolności funkcjonowania i działania w przestrzeni, rozwija koordynację ruchową, poczucie rytmu. Podczas warsztatów zatańczą dzieci i ich wyobraźnia!!!

Korina Kordova tancerka, choreografka, nauczycielka tańca. Przed przyjazdem do Polski i pracą w Śląskim Teatrze Tańca, rozwijała swój warsztat w rodzinnej Brazylii, a później w Holandii. Jako tancerka Śląskiego Teatru Tańca (do 2012 roku) pracowała z licznymi choreografami, jak m.in.: Jacek Łumiński (PL), Anna Piotrowska (PL), Mihai Mihalcea (RO), Idan Cohen (ISR) i Kuik Swee Boon (SGP). Stworzyła liczne choreografie solowe i grupowe, jest autorką m.in. takich przedstawień jak: Mobile Variations, Night, Karolina and Borderline. W swojej karierze współpracowała także z grupami ze świata, jak chociażby Kokoro Dance (Kanada), BalletMet (USA) oraz Samovarteateret (Norwagia). W 2012 roku była stypendystką Alternatywnej Akademii Tańca w ramach projektu Stary Browar Nowy Taniec, a obecnie jest rezydentką programu Solo Projekt 2013. W tym roku założyła w Warszawie kolektyw artystyczny „Flesh System” oraz jest współtwórcą stołecznego Centrum w Ruchu. Od kilku lat jednym z obszarów jej aktywności jest również praca z dziećmi, brała m.in. udział w warsztatach Alternatywnej Akademii Tańca poświęconych tworzeniu choreografii dla najmłodszych, a także prowadziła warsztaty ruchowe w ramach ministerialnego projektu „Lato w Teatrze”.

Wejściówki do nabycia w punktach informacyjnych w Pasażu i Atrium Starego Browaru (bilety będą dostępne w sierpniu). Liczba miejsc jest ograniczona. Nie gwarantujemy, że bilety będą dostępne w dniu warsztatu. Prosimy o wcześniejszych zakup wejściówek.

Prosimy o zabranie dla dzieci wygodnego obuwia na zmianę. 

Warsztaty zostaną udokumentowane przez fotografa.

W razie pytań prosimy o kontakt: dzieci@starybrowarnowytaniec.pl

dzieci qlturka9 dzieci czasdzieci9 taniecpolskapl9