Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


16.11.2013
12:00
Studio Słodownia +3

wejściówki: 5 zł/dziecko

Monika Kiwak Przepis na taniec Warsztaty

wiek:
5-8 lat

czas trwania:
90 minut

Monika Kiwak

Czy codzienne czynności mają coś wspólnego z tańcem? Co może sprawić, że nawet mycie zębów będzie choreografią? Czy słowa można wytańczyć? Czy ciało może mówić?

Będziemy wspólnie improwizować, odwołując się do czynności, które zwykle nie kojarzą się z tańcem. Dzięki takim składnikom jak: przestrzeń, tempo i poziomy ruchu oraz przy wsparciu zmysłów, każdy będzie miał szansę na stworzenie swojego przepisu na taniec, indywidualnego języka ruchowego.

Monika Kiwak, mgr wiedzy o teatrze oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, absolwentka wydziału tańca w Performers House (DK), dyplomowana instruktorka tańca współczesnego, uczestniczka certyfikowanego Kursu Body Mind Centering w Bratysławie; stypendystka Art Stations Foundation (Alternatywna Akademia Tańca 2013); tancerka Eksperymentalnego Studia Tańca Iwony Olszowskiej w Krakowie.

Pracuje z dziećmi i młodzieżą oraz dorosłymi głównie metodą improwizacji ruchowej. W pracy z najmłodszymi najbardziej interesuje ją fuzja różnych dziedzin sztuki i nauki z ruchem: plastyki, muzyki, fizyki czy anatomii. Improwizowała w m.in. Dziwnych nie_pokojach i podczas festiwalu Screen and Sound Fest. Obecnie pracuje nad zagadnieniem podobieństwa zasad komunikacyjnych H.P. Grice'a w języku werbalnym i niewerbalnym.

dzieci qlturka6 dzieci czasdzieci6 taniecpolskapl6