Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


16.03.2013
12:00
Studio Słodownia +3
Łukasz Szałankie­wicz + Wojciech Morawski Poszukiwa­cze dźwięków

wiek
4-6 lat

czas trwania
90 minut

Podczas zajęć grupa dzieci wyruszy w dźwiękową ekspedycję pod przewodnictwem dwóch artystów multimediów, którzy w doskonały sposób umieją dzielić się swoją pasją z najmłodszymi. Poprzez budowanie ruchomych rzeźb z własnych ciał, łączenie się w długie łańcuchy i wspólne zabawy z użyciem prostych konstrukcji elektronicznych, dzieci wraz z artystami będą odkrywać świat generowania dźwięków i obrazów. Warsztaty są zaproszeniem do małego multimedialnego laboratorium, w którym dzieci będą mogły spróbować swoich sił w konstruowaniu prostych instrumentów elektronicznych, przekonają się jak brzmi cytryna oraz w jaki sposób ruch ich ciała może wpływać na zmiany obrazu.

To niezwykłe spotkanie dwóch osobowości polskiej sceny alternatywnej elektroniki, artystów multimediów, których połączyła fascynacja pracą z dziećmi.

Łukasz Szałankiewicz
artysta związany z Sanokiem, Krakowem, a ostatnio Poznaniem. Sound designer, historyk, kurator muzyki elektronicznej. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej.
Uczestniczył w międzynarodowych festiwalach w Austrii, Rosji, Bułgarii, Gruzji, Niemczech, Holandii, Czechach, Słowacji, Ukrainie, Francji, Chinach, Węgrzech, Białorusi, Rumunii, Litwie, Izraelu, Kazachstanie, Peru, Brazylii, Argentynie, Urugwaju, Kolumbii, Meksyku, Ekwadorze, Luksemburgu,Szwecji,Finlandii , Japonii i USA.

Występował w Polsce podczas Festiwali: Audio Art., Unsound, Wro, a także w Galerii Kordegrada (Warszawa), Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (Warszawa), Galerii Arsenał (Białystok), Centrum Sztuki Współczesnej (Toruń) i w wielu innych miejscach. W swojej pracy skupia się zarówno na muzycznych poszukiwaniach, jak i audiowizualnych występach oraz interaktywnych instalacjach. Poza działalnością stricte muzyczną zajmuje się promowaniem twórców polskich w kraju i za granicą. Współtwórca wydawnictwa Audiotong. Działał również prężnie przy organizacji kilku festiwali. Wydaje albumy jako Zenial oraz dawniej Palsecam, wraz z Maciejem Szymczukiem tworzy projekt AABZU, a wspólnie z prof. Markiem Chołoniewskim udziela się w projekcie Dizzy Kinetics.
Prowadzi również warsztaty dźwiękowe z najmłodszymi oraz tworzy interaktywne instalacje muzyczne dla dzieci, jedna z nich – „Dźwiękoświsty” prezentowana była podczas Małej Warszawskiej Jesieni i oceniona została przez krytykę jako jedna z ciekawszych instalacji całego festiwalu.

Zobacz „Dźwiękoświsty”

Wojciech Morawski
kompozytor, twórca muzyki elektronicznej, kurator i organizator wydarzeń muzycznych, kulturoznawca i przede wszystkim muzyk, poruszający się w stylistyce drone/ambient/minimal, pracujący z techniką sprzężenia zwrotnego. Interesują go konsekwencje pracy na styku jakości lo/hi-fi oraz relacja pomiędzy dźwiękiem a ciałem, a także badanie percepcji dzieci w odbiorze muzyki i obrazu. Kurator Cyklotroniki – kameralnych koncertów muzyki elektronicznej organizowanych wspólnie przez Klubokawiarnię Meskalina oraz Galerię Miejską Arsenał. Jest autorem oraz wykonawcą muzyki do spektakli teatralnych, m.in. w przedstawieniu dla dzieci do 3 roku życia pt. „Śpij” zrealizowanym w Teatrze Baj w Warszawie oraz „Nusia i Wilki” w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu. W 2012 zrealizował w Japonii przedstawienie taneczno-audiowizualne pt. „Gift” wraz z japońską choreografką Yuka Seike. Zagrał kilkaset koncertów w kraju oraz zagranicą, m.in. w Japonii, Rosji, Niemczech i Austrii. Współpracował z najważniejszymi instytucjami kultury w Polsce, m.in. Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, Narodowym Instytutem Audiowizualnym, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Brał również udział w najistotniejszych MediaLabach organizowanych w Polsce (2010, 2011), także jako uczestnik warsztatów Master Class.

Prosimy o zabranie dla dzieci wygodnego obuwia na zmianę. 

Warsztaty zostaną udokumentowane przez fotografa.

W razie pytań prosimy o kontakt: dzieci@starybrowarnowytaniec.pl.

dzieci qlturka3 dzieci czasdzieci3 taniecpolskapl3