Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


25.04.2015
11:00
Słodownia +2

Wejściówki w cenie 10zł (dziecko + opiekun) do nabycia w punktach informacyjnych w Atrium i Pasażu Starego Browaru oraz na ebilet.pl

Aniela Kokosza PORUSZENIE W RODZINIE warsztaty Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci i Rodziców

SBNT dla Dzieci

25 kwietnia 2015
o godzinie 11:00 Aniela Kokosza poprowadzi zajęcia dla dzieci w wieku od lat 3 do lat 4 wraz z opiekunami.
Warsztaty odbywać się będą na drugim piętrze Słodowni w poznańskim Starym Browarze.

Prosimy o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zmianę.
Warsztaty zostaną udokumentowane przez fotografa.

Ewentualne pytania prosimy kierować na adres e-mail

autorzy zdjęć (licząc od góry)
©
archiwum
© Natalia Wołosowicz
© archiwum

Aniela Kokosza 1

W jaki sposób możemy wspólnie odkrywać świat ruchu? Wzbogacać go pracą z rytmem i rekwizytem? Budować otwartość ruchową, wspierać nieskrępowany rozwój dziecięcej osobowości? Pozbyć się własnych napięć i blokad w ciele poprzez fizyczny kontakt z bliską osobą? Jak odkryć ruch pochodzący z wnętrza i bliski własnej naturze?
Podczas warsztatów tańczymy na bazie ruchu naturalnego, spontanicznego, współdziałającego z siłą grawitacji. Pozwalamy na odkrycie nieznanych dotąd możliwości własnego ciała. Dzięki zadaniom z pogranicza teatru i pantomimy, pozwalamy uruchomić wyobraźnię i tworzyć własne jakości ruchowe. Pracujemy solo, w parach i w grupie, w oparciu o impuls, gest, wyobraźnię, wyrazistość, ekspresję ruchową.

Staram się rozpoznawać proste, uniwersalne zasady określające ruch. Poprzez pracę w technice tańca współczesnego, a także z własnym, intuicyjnie wyodrębnionym materiałem ruchowym i improwizacją skupioną wokół kontaktu z podłożem, szukam ciekawego i budującego prosty komunikat z odbiorcą języka wyrazu artystycznego.
W pracy pedagoga i tancerza podążam ścieżką, w której ciało determinuje myśl a myśl ciało. To współistnienie jest warunkiem w pełni świadomego, a jednocześnie pozwalającego na swobodny przepływ energii, kreowania ruchu.

fotNatalia Woosowicz

Aniela Kokosza tancerka, choreografka, choreoterapeutka, dyplomowany pedagog tańca, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, stypendystka IMiT. Od 2008 roku pracuje jako twórca niezależny (wcześniej tancerka Sceny Tańca Współczesnego w Poznaniu), uczestniczy w projektach tanecznych i performerskich, prowadzi autorskie zajęcia taneczne z dziećmi i młodzieżą, realizuje projekty edukacyjne. Współpracowała m.in. z: Kayą Kołodziejczyk, Isabelle Schad, Andrzejem Adamczakiem, Jackiem Krawczykiem, Małgorzatą Haduch, Agnieszką Noster, Januszem Orlikiem, Natalią Draganik, Henrikiem Kaalundem, Gabrielem Wongiem, grupą Strange Lóóp, Teatrem Tańca i Ruchu ROZBARK, CK Zamek, Sopockim Teatrem Tańca.

Aniela kokosza

logo czasdzieci jpg   taniecPOLSKA logo z haslem   qlturka znak podpis RGB   Iks logo