Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


POLSKA SIEĆ TAŃCA

logo polska siec tanca

 

IMiT logo

PST LOGOS

Polska Sieć Tańca to pierwsza, sformalizowana sieć centrów wspierających sztukę tańca w naszym kraju. Po trwającym dwie dekady rozkwicie instytucji związanych z tańcem oraz umocnieniu tej formy wyrazu jako niezależnej formy sztuki, konsolidacja środowiska i budowanie mostów między światem twórców niezależnych, a profesjonalnymi scenami, jak ma to miejsce od wielu już lat na Zachodzie Europy, wydawało się kolejnym logicznym krokiem. 

Pierwszy, pilotażowy rok Polskiej Sieci Tańca tworzą: Centrum Kultury w Lublinie i Lubelski Teatr Tańca, Kielecki Teatr Tańca, Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego w Siedlcach i Teatr Tańca Caro, Fundacja Art Stations Fundation, Stary Browar Nowy Taniec w Poznaniu, Teatr Rozbark w Bytomiu, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, Instytut Muzyki i Tańca z Warszawy, Nowohuckie Centrum Kultury i Krakowskie Centrum Choreograficzne. Inicjatorem i organizatorem Sieci jest Maciej Kuźmiński.

19 listopada w Lublinie, podczas 21 Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca, podpisano porozumienie, którego sygnatariuszami są przedstawiciele wszystkich uczestniczących w tym pilotażowym projekcie partnerów.

Szczegółowe informacje na temat Sieci, planowanych w jej ramach działań i prezentacji będzie można znaleźć już wkrótce na stronie http://pst.info.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/polish.dance.network/

W 2019 roku organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca.