Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


22.05.2015
20:00
deadline zgłoszeń
Otwarta praktyka z Rebecką Lazier THERE MIGHT BE OTHERS

Rebecca Lazier poprowadzi
cykl zajęć w terminie
29-31 maja
w godz. 10:30-18:00 
(z przerwą obiadową)

otwarty pokaz pracy
odbędzie się 31 maja
o godzinie 19:00 
w Studio Słodownia +3

deadline zgłoszeń upływa
22 maja

ilość miejsc ograniczona, wymagane dowolne doświadczenie taneczne

zajęcia są bezpłatne, koszty pobytu w Poznaniu i ewentualnego transportu po stronie uczestników

zapisanie się na otwartą praktykę i nie pojawienie się na niej, bądź opuszczenie zajęć w trakcie sesji z powodu innego niż potwierdzona przez lekarza choroba, będzie skutkować koniecznością uiszczenia umownej kary w wysokości 250 PLN za sesję

zapisy aplikacje@
starybrowarnowytaniec.pl,
w tytule prosimy wpisać "LAZIER"

Wydarzenie jest częścią 
Campus Project organizowanego przez:

culturepl logo

kredyt Paula Lobo 2

Na otwarcie tegorocznej Malty amerykańska choreografka Rebecca Lazier, przygotowuje polską odsłonę swojego projektu - There Might Be Others. W ramach przygotowań do premiery w ślad za swoim styczniowym warsztatem w ramach AAT, i tym razem Rebecca zaprasza do udziału w intensywnej 3-dniowej otwartej praktyce, którą zakończy przedfestiwalowy bonus: otwarty pokaz dla poznańskiej publiczności (niedziela 31 maja 2015).

There Might Be Others to praktyka nawiązujący do amerykańskiej tradycji open scores – choreograficznych zdarzeń, w ramach których tancerze komponują spektakl w czasie realnym korzystając z wypracowanych wcześniej zestawów zasad, różnego rodzaju zadań i gier.

Punktem wyjścia dla pracy jest partytura i zestaw wskazówek spisany dla wykonawców aleatorycznego dzieła Terry’ego Riley’a In C. Powstający ruch jest wynikiem indywidualnych decyzji tancerzy i ich instynktownym odpowiedziom na ciągle zmieniającą się wokół nich sytuację i przypadkowe spotkania z innymi osobami w przestrzeni. Praktyka There Might Be Others eksponuje indywidualność uczestników praktyki przy jednoczesnym nacisku na kolektywne działanie. Aleatoryczne, przypadkowe elementy partytury pozwalają na balans między ściśle określonym ruchowym słownikiem i spontaniczną nim grą – kreacją.

 

Bentley Drezner 609 558 9610 0052

Rebecca Lazier to nowojorska choreografka i tancerka. Własne prace tworzy od 1995 roku. Prezentowała je na najważniejszych nowojorskich scenach – w La MaMa, Danspace Project, The Kitchen, Muzeum Guggenheima oraz w wielu miastach w USA i poza nimi. Jej ostatnią produkcję – stworzony w Grecji spektakl Coming Together / Attyka – krytyk Eva Yaa Asantewaa okrzyknęła jednym z najważniejszych doświadczeń 2013 roku. Film powstały na bazie tej pracy prezentowany był m.in. w ramach Biennale Architektury w Wenecji. Rebecca Lazier była artystą-rezydentem Movement Research, Fundacji Teatru Joyce, Yard i Djerassi Resident Artist Program i stypendystką wielu międzynarodowych programów i instytucji. Obecnie jest profesorem tańca na Uniwersytecie w Princeton, a wcześniej wykładała na UCLA w Kalifornii, w Sinan Konserwatorium w Stambule, w Trinity College w Hartford Ballet i na Wesleyan University. W latach 2002-2006 była dyrektorem artystycznym festiwalu White Mountain Summer Dance Festival. Brała udział w wielu konferencjach i kongresach (m.in. w ramach Dance USA, Institute for Advanced Study Uniwersytetu w Minnesocie, podczas Congress on Research in Dance, oraz w The Juilliard School w Nowym Yorku).

 

IAM logo PL    culturepl logo